Понад 2700 абонентів можуть залишитись без газу через п'ять сходинок біля багатоповерхівки на вулиці Шевченка, 114-А у Чернігові. За словами голови об'єднання співвласників цього будинку Наталії Шуман, 10 січня вона отримала листа від Чернігівської філії "Газорозподільних мереж України". У ньому йшлося про те, що порушені охоронні зони газової труби середнього тиску, яка проходить під східцями біля їхнього будинку.
Від мешканців вимагають забезпечити доступ до газової труби, якщо вони цього не зроблять, їхній будинок відключать від газу. До цієї труби наразі під’єднанні й інші будинки мікрорайону.
"Звичайно, я наступного дня поїхала на Гончарова, 11, в «Чернігівгаз мережі» з'ясувати, в чому справа. Привезла їм документи з погодженими актами про прийом закінченого будівництва газових мереж в моєму будинку. Щоб вони зорієнтували мене, в чому справа, тому що всі документи є погодженими, а фактично ОСББ ЖК «Шевченківський» виявляється порушником", — Наталія Шуман.
За словами Наталії, її запевнили, що на місце ще раз виїдуть фахівці та перевірять, де саме розташована газова труба. А 16 січня жінка отримала ще одного листа.
"Що споруджені сходи на розподільному газопроводі середнього тиску за адресою місто Чернігів, вулиця Шевченка, 114 А. Вони пропонують мені самостійно забезпечити доступ до розподільчого газопроводу до 15.04.2025 року. В разі невиконання цих умов вони, згідно з пунктом 1 глава 7 розділу 4 кодексу ГРМ, операторуде вимушений припинити газопостачання мікрорайону, який під'єднаний до цієї газової труби, а це 2 726 абонентів".
Наталія каже, коли вона повторно звернулась до офісу газорозподільних мереж, їй повідомили, що вона, як голова ОСББ, повинна за кошти співвласників оплатити демонтаж цього ґанку зі сходинками.
"Я не розумію, чому я повинна робити за кошти співвласників реконструкцію цього ґанку, надавати їм доступ до труби, якщо вони самостійно погоджували цей план, як виявляється, напевно, з порушеннями. Якщо вони мені порушення присилають, то значить вони несуть відповідальність за ці порушення", — сказала Наталія Шуман.
Начальниця пресцентру Чернігівської філії "Газорозподільних мереж України" Олена Тюткало каже, що це місце дійсно обстежували їхні фахівці.
"Було виявлено порушення меж охоронних зон газопроводів. В ході перевірки проєктно-технічної документації фахівці встановили, що газопровід прокладено згідно з нормами охоронних меж газопроводів, а ґанок побудовано вже після погодженої документації. Це саме східці добудували пізніше", — каже Олена Тюткало.
За словами голови ОСББ, будівництво їхньої багатоповерхівки почалось у 2017 році. Першу частину здали в експлуатацію у 2019-му, другу — у 2021-му. Як розповідає гендиректор компанії-забудовника "Основа-Буд-7" Роман Герасименко, східці будинку, як і ґанок, були побудовані одразу з багатоповерхівкою. На підтвердження цього показує генеральні плани будинку.
"На всіх є ці східці. І тут також намальована ця труба поряд зі східцями. Всюди на цих генпланах є погодження. Ми будували без порушень, у нас все було побудовано згідно з генпланом, зі всіма погодженнями. Тому з нашої сторони там жодних порушень немає. Вони самі бачили, що труба поряд зі східцями. Тобто, як там, що і де — чому вони раніше на це не звернули увагу. Раніше все було добре і їх влаштовувало", — розповів Роман Герасименко.
Наталія Шуман каже, наразі вона написала листи до міської ради та міської військової адміністрації. Також жінка відправила листа до Чернігівської філії "Газорозподільних мереж". Відповіді поки що не отримала.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.