Перейти до основного змісту

Київ, Чернігів, Любеч: на Чернігівщині планують запустити паломницький тур "Шлях Антонія"

На Чернігівщині планують запустити паломницький тур "Шлях Антонія", що буде пов’язаний із постаттю святого Антонія Печерського. Про це Суспільному розповів автор ідеї проєкту Андрій Мельник. За його словами, над туром працюють представники Православної церкви України, фахівці заповідників "Києво-Печерська лавра" та "Чернігів Стародавній". Точних дат, коли тур стане доступним для людей, – поки що немає.

"Проходити такий символічний «Шлях Антонія»: де він народився, де він викопав другі печери, потім викопав перші печери, прийти до Києва і побачити той монастир, який він започаткував", — говорить автор проєкту.
Автор паломницького туру Андрій Мельник. Суспільне Чернігів

Андрій Мельник каже, ідея такого туру у нього виникла після здобутого досвіду паломництва за кордоном.

"От я прийшов там і мені не вистачало чогось такого в Україні. І я шукав різні форми, але те, що я знаходив, мені в ньому не вистачало ще і естетичної певної частини, природної. Мені здається, що Чернігівщина – це ідеально. Тут все складається, тут є і традиція, і наратив, і історія".
Спасо-Преображенський собор у Любечі. Суспільне Чернігів

Паломницький маршрут може мати різні формати, каже Андрій Мельник.

"Це може бути і паломництво вихідного дня, коли ми приїжджаємо тільки на суботу-неділю із Любеча до Чернігова проходимо. Або тижневе з Чернігова до Києва, або з Любеча, Чернігів і Київ. Ідея пішки, але, звичайно, якщо це розгорнути, то це може бути і автомобільний, і велосипедний, і навіть, як ми розуміємо, звідси Антоній не ходив, а плавав. Тобто це може бути річкою".
Антонієви печери у Чернігові. Суспільне Чернігів

Проєкт допоможе залучити туристів на Чернігівщину, вважає гендиректорка заповідника "Чернігів Стародавній" Наталія Реброва. Каже: цей тур зможуть пройти і військові у межах реабілітації.

"Сьогодні в цьому проєкті, як ви бачите, не тільки філософи, історики, працівники заповідника, а тут і бізнес, який дивиться на цей шлях з погляду, як його побудувати, як мати можливість розвитку туристичної інфраструктури, що необхідно, можливо чи не можливо".
Гендиректорка заповідника "Чернігів Стародавній" Наталія Реброва. Суспільне Чернігів

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції