Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони Андрій Коваленко у своєму Telegram-каналі заявив, що загрози вторгнення регулярних військ Білорусі з боку цієї країни немає.
"Інформація окремих пабліків про нарощення військ Білорусі по той бік кордону не означає створення ударних угруповань і підготовку до наступальних дій. Сили оборони України повністю контролюють ситуацію на прикордонні".
Нагадаємо, що моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" 7 січня повідомив, що Білорусь почала нарощувати військову присутність біля кордону з Україною.
Зокрема, вони перекинули додаткові війська Сухопутних військ Збройних сил Білорусі в Столинський, Лельчицький, Мозирський і Гомельський райони. Останній межує з Чернігівською областю.
Відомо, що наприкінці грудня з Росії до Білорусі прилітав військово-транспортний літак Іл-76 ВКС РФ.
Також "Беларускі Гаюн" з посиланням на Міноборони Білорусі повідомив, що у Гомельському районі з 8 по 31 січня під керівництвом голови Гомельського райвиконкому пройдуть збори військовозобов'язаних тероборони.
У ході зборів призвуть із запасу резервістів, а командування стрілецького батальйону тероборони поновить навички в управлінні підлеглими підрозділами. Ймовірно, під час зборів відпрацьовуватимуть формування загонів народного ополчення.
"Окрему увагу приділятимуть підготовці військовозобов'язаних до виконання завдань спільно з інженерними підрозділами ЗС РБ. Зазначимо, що у складі стрілецьких батальйонів тероборони Білорусі є інженерно-саперні взводи. Не виключено, що під час зборів гомельська тероборона відпрацює фортифікаційне обладнання позицій, влаштування інженерних загороджень, виконання маскування та інше", — йдеться у повідомленні.
Гомельський район, який межує з Чернігівщиною, став першим регіоном Білорусі, де у 2025 році пройдуть навчання з теробороною.
Раніше Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони заявляв, що повідомлення в інтернеті про прорив кордону регулярною армією РФ на півночі Чернігівщини не відповідає дійсності.
***
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.