У листопаді 2024 року в Україні заснували 158-му окрему механізовану бригаду. Зараз вона комплектується, відповідно, передбачене залучення новобранців. Загалом мають створити десять нових бригад Збройних сил України.
Чому створюються нові військові підрозділи, як проходить служба у новоствореній бригаді та як можна долучитися до лав захисників України — про це в ефірі "Українського Радіо Чернігів" розповіли заступник командира 1-го механізованого батальйону 158-ї ОМБр Сергій Гаранька, старший солдат Світлана Кістерець та старший сержант Євгеній Левківський.
Чому зараз відбувається формування нових підрозділів ЗСУ
Сергій Гаранька розповідає, формують нові підрозділи ЗСУ для того, щоб замінити ті підрозділи, які зараз перебувають на передовій.
"Виникла необхідність замінити новоствореними бригадами ті підрозділи, які зараз перебувають на передовій. В тому числі була створена 158-ма окрема механізована бригада, яка на даний момент є в стадії формування. Генеральним штабом поставлена задача про створення десять нових бригад. Першочергове ядро формується із офіцерів, сержантів, солдатів, які мають бойовий досвід, щоб в подальшому вони могли передати його новобранцям".
Хто може потрапити на службу і як це зробити
Наразі військові частини мають право здійснювати рекрутингВійськовий рекрутинг в умовах загальної мобілізації є формою добровільної мобілізації з можливістю обрати військову спеціальність. Робота рекрутерів полягає у спілкуванні з людьми й підвищенні якості укомплектованості військових частин.Кожен інструктор не просто знаходить потрібних людей для служби, а ще й курує кожного кандидата, якого направив на службу. Це й дає змогу працювати не на кількість, а на якість кадрів., говорить Сергій Гаранька. До новостворених бригад можуть долучитися будь-хто, хто хоче служити в ЗСУ.
"Нам не обов'язково потрібні військовослужбовці, які мають військовий досвід, нам також потрібні кухарі, оператори БпЛА, водії та інші цивільні професії. Тобто не тільки бойові професії, не тільки військові".
Сергій Гаранька пояснює: охочі можуть долучитися до 158-ї окремої механізованої бригади зателефонувавши за номером телефона, який вказаний в соціальних мережах. Далі людині допоможуть в оформленні документів.
Хто зараз служить в 158-й окремі механізованій бригаді
Світлана Кістерець — старший солдат. Вона учасниця бойових дій, має орден "За мужність" III ступеня та відзнаку головнокомандувача Збройних сил України "Золотий хрест".
"Зараз мені 30 років, служу з 2016 року, була сапером. Була майже в усіх бойових точках, де проходили бойові дії: і в Бахмуті, і в Куп'янську, і на Харківському та Запорізькому напрямках. Коли була сапером, працювала впритул з ворогом. Найближче я підходила до них, це було 70 метрів. Я чула, як вони кашляють. На той момент, я не про страх думала, а думала, як би швидше та якісно зробити свою роботу.
Зараз Світлана радіотелефоністка, служить у першому батальйоні 158-ї бригади.
"Зараз вже більше така безпечна робота, ніж була. Але все одно — це війна, завдання можуть бути абсолютно різними".
Євгеній Левківський — старший сержант. Він учасник бойових дій. Служив у 1-й танковій Сіверській бригаді, а зараз — у 158-й окремій механізованій бригаді. Також нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.
"Родом я з Кропивницького. Пішов служити у 2016 році в селище Гончарівське. В перший день повномасштабної війни, у нас було бойове завдання. Виїхали в Рівнопілля, в об'їзд по Гомельській трасі. Наш екіпаж зіткнувся з окупантами. У них було близько десяти машин, у нас була одна. Ми не доїхали до позиції. Мої побратими загинули, мене евакуювали цивільні з поля бою".
Євгеній зараз є на посаді інструктора батальйону.
"Запрошую всіх на військову службу, всі знання, весь досвід, все передамо, все навчимо. І це дуже гарна новостворена бригада, бо я десять років в армії. У нас немає такого, що тримають тих, в кого немає бажання служити. Якщо немає бажання служити, то вони в нас не затримуються. Такі люди не потрібні нам. За Батьківщину не треба вмирати, за неї треба битися".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.