Перейти до основного змісту

На Чернігівщині з початку року майже 2000 людей звернулися до лікарів через укуси тварин

За 10 місяців 2024 року тварини покусали 1700 жителів Чернігівщини. Це майже на 20% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Йдеться зокрема про тих людей, які звернулися за медичною допомогою.

Про це в програмі "Праймвечір. Акценти" в ефірі Українського Радіо Чернігів розповів заступник гендиректора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Артем Ярошенко.

За його словами, більшість з покусаних людей – 60%, постраждали від домашніх котів та собак. За статистикою собаки кусають людей частіше, ніж коти.

30% людей постраждали від укусів бродячих котів та собак (собаки більше, коти менше).

6-7% людей покусали дикі тварини й приблизно 1% – свійські тварини, зокрема це корови, свині.

Також на людей можуть нападати єнотовидні собаки, кажани, білки. Загалом, при неадекватній поведінці будь-яка тварина може покусати людину, каже Артем Ярошенко.

Він додає, що з 1700 покусаних осіб лише 463 людям призначили антирабічне лікування Антирабічнне лікування – щеплення проти сказу антирабічною вакциною. Антирабічна вакцина — це медичний препарат, яка містить неактивний антиген вірусу сказу для формування специфічного імунітету.(рекомендацію щодо вакцинації проти сказу визначає лікар-рабіолог). Але 40 з них від вакцинації відмовилися, тобто це приблизно 10%.

"10% — це стандартний відсоток, коли люди відмовляються від лікування, або ще гірше – переривають процес вакцинації. Тобто зробили одне-два щеплення і вирішують, що цього достатньо. Насправді, повний курс лікування – це шість щеплень з періодичним інтервалом: тиждень, місяць і т.д. Останнє щеплення робиться через пів року після контакту з твариною", – пояснює Артем Ярошенко.

Щодо наявності протирабічних вакцин для людей, то наразі на обласному складі їх 900 доз. Також вакциною забезпечені всі хірургічні відділення області, де є хірурги-рабіологи.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції