Перейти до основного змісту

Директор ТОВ "Трансбудсервіс 11" прокоментував підозру у розкраданні 350 тис. грн під час ремонту укриття в ліцеї

Гроші, працівник поліції та підозрюваний. Getty Images / поліція Чернігівської області

Директор ТОВ "Трансбудсервіс 11" Григорій Москалець підтвердив Суспільному про підозру, яку висунули йому правоохоронці. Мова йде про розкрадання бюджетних коштів у сумі майже 350 тисяч гривень під час ремонту укриття в ліцеї. З підозрою, яку оголосили, Григорій Москалець не погоджується та називає її, далі цитуємо: "безтолковою". Більше читайте у матеріалі.

Що розповідає директор підприємства, якому висунули підозру

Григорій Москалець — директор ТОВ "Трансбудсервіс 11". Ця організація виконувала поточний ремонт вентиляції найпростішого укриття Козелецького ліцею №3. За словами Григорія Москальця, роботи виконали повністю та в строк. Підозру, яку йому оголосили, коментує так:

"Побіжно ознайомлений з підозрою. З нею, звісно, не погоджуюся. Там все неправда. Вентиляція зроблена ще 10 січня. Завдяки тому і діти пішли на очне навчання. Ми надали всі документи, що роботи перевиконані на 32 тисячі і вони не проплачені. Адвокат доказав, що ми більше виконали роботи".

Згідно з тендером, роботи мали виконати до кінця грудня, проте додаткова угода продовжила строк виконання робіт до 31 січня 2024 року. Роботи виконали 10 січня, говорить Москалець.

"Роботи виконані в строк, надана додаткова угода, що роботи мали виконатися до 31 січня. Ось така безтолкова підозра. Я коли почитав мене і бісило, і трусило".

За інформацією правоохоронців, в акті виконаних робіт йшлося, що керівник вказав, що роботи виконані ним у повному обсязі, хоча на момент підписання акту, роботи ще не розпочали. Цю інформацію Григорій Москаленко заперечив.

"Акт виконаних робіт я подав правильний, просто ніхто не вник і не почитав. Договір був укладений до 31 грудня, але там є додаткова угода, щоб продовжити термін дії договору. Але цю договірну угоду ніхто не читав. Вона в справі є, але їй не надали значення. Були спроби в суді скасувати цю угоду, але суд не скасував".

Підписувала договір з підрядником начальниця управління освіти, культури, сім'ї молоді та спорту Козелецької селищної ради Алла Трофимченко. У коментарі Суспільному вона розповіла, що поточний ремонт вентиляції в укритті Козелецького ліцею №3 виконані в повному обсязі.

"Роботи виконані в повному обсязі, і діти одразу вийшли на навчання. Наші діти не могли потрапити на навчання, тому що не було вентиляції. І цю вентиляцію потрібно було зробити якнайшвидше, бо діти після канікул повинні були вийти на очне навчання. Деталі я не пам'ятаю, бо це було рік тому. Вентиляція зараз добре працює", — сказала Алла Трофимченко.
Алла Трофимченко. Із Telegram-каналу

Алла Трофимченко каже, правоохоронцям надавали всю документацію, яка була необхідна.

"Я пам'ятаю, що комплектуючі елементи до цієї вентиляції було складно знайти. Щось він (виконавець робіт, — ред.) в Чернігові шукав, щось по інших містах. І воно потрохи підвозилося. Сама конструкція є складною, вона вимагала часу, бо її складно було знайти. Тобто по всій Україні вони шукали, я це точно пам'ятаю", — сказала начальниця управління освіти, культури, сім'ї молоді та спорту Козелецької селищної ради.

Що відомо про тендер

Згідно з тендерною документацією, поточний ремонт вентиляції найпростішого укриття Козелецького ліцею № 3 мали зробити за 344 189 гривень. Переможцем торгів стало Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансбудсервіс 11". Договір уклали 20 грудня, виконати роботи мали до 26 грудня.

Договір. Скрін з тендерної документації

Яку підозру оголосили правоохоронці

Як йдеться на сайті ГУ Нацполіції у Чернігівській області, директора одного з будівельних підприємств підозрюють у розкраданні бюджетних коштів у сумі майже 350 тисяч гривень. Мова йде про ремонт в укритті ліцею, що в Чернігівському районі.

Правоохоронці встановили, що в грудні 2023 року один з комунальних закладів Чернігівського району уклав договір з місцевим будівельним підприємством на поточний ремонт вентиляції в укритті.

"Слідство з’ясувало, що після укладення договору у 62-річного директора будівельного товариства виник умисел у заволодінні бюджетними коштами. Керівник вніс до офіційного документа завідомо неправдиві відомості, а саме: що роботи, які на момент підписання ним указаного акта навіть не розпочиналися, виконані ним у повному обсязі", — йдеться у повідомленні.

Того ж дня керівник підприємства, розуміючи, що в підписаному акті виконаних будівельних робіт є неправдива інформація, надав замовнику цей документ, йдеться в повідомленні. Після цього на рахунок підприємства були перераховані майже 350 тисяч гривень.

Керівнику підприємства повідомили про підозри у вчиненні злочинів:

  1. За частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Максимальна санкція передбачає покарання – обмеженням волі до трьох років.
  2. За частиною 2 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем), що карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції