Пів мільйона на рік: у Чернігівській прокуратурі не змогли пояснити походження пенсій керівництва

Гроші та емблема Чернігівської обласної прокуратури. Getty Images

Керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов отримує пенсію у 153 тисяч гривень на рік, а його заступник Владислав Грюк 526 тисяч гривень. Ці дані є в їх електронних деклараціях за 2023 рік.

Суспільне надіслало інформаційний запит до Чернігівської обласної прокуратури з проханням пояснити причину нарахувань пенсії керівництву. У відповіді на запит нам повідомили:

"Згідно зі ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії і готує документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду. Обласна прокуратура не є розпорядником запитуваної інформації", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора на своєму офіційному сайті, із 207 фактично працюючих на Чернігівщині прокурорів, дев’ять мають статус особи з інвалідністю, це 4,3% від загальної кількості. Такий статус мають семеро прокурорів чоловіків і двоє жінок.

Відповідь на інформаційний запит Суспільного. Суспільне Чернігів

Після публікації інформації про прокурорів-пенсіонерів з Хмельницької прокуратури Цензор.НЕТ вирішив проаналізувати декларації інших працівників обласних прокуратур у різних регіонах України.

Згідно з даними, пенсії у Чернігівській обласній прокуратурі отримують:

  1. Гущесов Станіслав Валерійович — керівник Чернігівської обласної прокуратури.
  2. Грюк Владислав Вікторович — заступник керівника Чернігівської обласної прокуратури.
  3. Біленко Анатолій Михайлович — начальник управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю.
  4. Городничий Олександр Віталійович — начальник відділу Чернігівської обласної прокуратури.
  5. Кузьменко Оксана Павлівна — начальник відділу організаційного та правового забезпечення.
  6. Калітник Оксана Михайлівна — начальник відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи.
  7. Шваб Леся Володимирівна — начальник відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
  8. Шевкун Надія Андріївна — начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству
  9. Карась Валерій Миколайович — начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань.
  10. Криворучко Андрій Миколайович — начальник відділу протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах
  11. Лайло Ігор Вікторович — керівник Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області.
Відповідь на інформаційний запит Суспільного. Суспільне Чернігів

Щодо Ігоря Лайла, у відповідь на інформаційний запит Суспільного Ніжинська окружна прокуратура також повідомила, що не є розпорядником інформації про причину нарахування пенсії керівнику і радить звернутися до Пенсійного фонду.

Як нараховують пенсійні виплати прокурорам пояснюють на сайті Пенсійного фонду України. Йдеться, що пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється Законом України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру». А умови призначення пенсій за вислугу років, по інвалідності працівникам прокуратури та непрацездатним членам сім’ї прокурора у зв’язку з втратою годувальника визначені статтею 86 Закону. Згідно з поясненням, пенсії можуть бути — за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.