22 жовтня виконавчий комітет Прилуцької міської ради з другого разу погодив тарифи на тепло та гарячу воду для КП "Прилукитепловодопостачання", що дозволило розпочати опалювальний сезон для споживачів централізованої системи.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка була на засіданні виконкому.
Чому опалювальний сезон стартував пізніше заплановано
На попередньому виконкомі 18 жовтня для прийняття цього рішення не вистачило голосів, розповів Суспільному директор "Прилукитеплопостачання" Андрій Гавриш. Через це опалювальний сезон почали на три дні пізніше запланованого.
Із семи присутніх членів виконавчого комітету від голосування утрималися Олена Громова та Наталія Сивочка. Про це свідчать результати поіменного голосування виконкому від 18 жовтня, оприлюдненні на сайті Прилуцької міської ради. Від коментарів для Суспільного вони відмовилися.
Гавриш пояснив: на кожен новий опалювальний сезон підприємство має встановити тарифи на тепло та гарячу воду. Так вимагає постанова Кабінету міністрів №869, яка регламентує, що ці тарифи встановлюються тільки на 12 місяців.
Нові тарифи має погоджувати виконавчий комітет міської ради, каже директор комунального підприємства:
"Розрахунки ми подали ще в серпні. 5 жовтня ці розрахунки були оприлюднені, тобто надруковані в пресі, як того вимагає нормативний документ. Жодного зауваження до розрахунків тарифів не надходило".
Як скорегували нові тарифи та чи зміниться фактична вартість тепла для населення
Андрій Гавриш пояснює: нові тарифи вони скорегували відповідно до економічно обґрунтованих показників (зокрема це електроенергія, заробітні плата, пально-мастильні матеріали). Тариф на опалення для населення зросте на 9% і становитиме 3 059 гривень за одну гігакалорію (до цього було 2 790 грн). При цьому фактична вартість тепла для населення не зміниться, адже, поки діє воєнний стан, різницю в тарифі має компенсувати держава.
"Вартість гігакалорії залишилася на рівні 2018 року – 1 890 гривень 44 копійки. Економічно обґрунтований тариф, який прийняли 22 жовтня, почне діяти через шість місяців після завершення воєнного стану".
Що стосується бюджетної сфери (закладів освіти, лікарень тощо), додав Гавриш, то згідно з новими розрахунками тариф має зрости на 11 %: було 4 091 гривня 27 копійок за одну гігакалорію, стало 4 550 гривень 67 копійок.
Окрім того, у новому опалювальному сезоні скорегували і тариф на гарячу воду — 175 гривень 56 копійок за один куб (до цього було 159 гривень 10 копійок). Для населення він поки що залишиться незмінним – 107 гривень 77 копійок. Вартість гарячої води для закладів бюджетної сфери підвищили на 16%: було 217 гривень 42 копійки за один куб, стало – 251 гривня 51 копійка.
Коли з'явиться тепло у всіх споживачів у Прилуках
Від сьогодні (22 жовтня, — ред.), каже директор комунального підприємства, у Прилуках стартує запуск всіх котелень.
Почнуть з котельні в районі педагогічного коледжу, яка опалює будинок дитини "Надія", навчально-реабілітаційний центр, дитячий садок.
Аби тепло з'явилося у всіх споживачів, підприємству потрібно близько тижня.
Нагадаємо, у Чернігові опалювальний сезон стартував 15 жовтня. Тоді тепло почали подавати до закладів освіти та медицини. А з 16 жовтня поступово вмикали опалення в житлових будинках.
Загалом на Чернігівщині станом на 18 жовтня, за інформацією начальника ОВА В'ячеслава Чауса, з теплом були майже 80% житлових будинків області.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.