Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відмовляється називати причини для отримання пенсії очільником Ніжинської окружної прокуратури Ігорем Лайлом. Адже вважає, що розголошення цієї інформації може створити на прокурора "психологічний тиск, напружену, ворожу, образливу атмосферу", і зокрема "спричинити негативні наслідки для його життя та здоров’я".
Про це йдеться у відповіді фонду на запит Суспільного.
Також у відповіді Пенсійний фонд зазначив, що обмежує інформацію про пенсію Ігоря Лайла через відповідність трискладовому тесту за ч. 2 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та дотримання сукупності таких вимог:
- 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоровʼя населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
- 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
- 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
"Під час розгляду вашого запиту про надання конфіденційної інформації про пенсійне забезпечення фізичної особи застосовано вищенаведений трискладовий тест та встановлено, що доступ до інформації щодо Лайла Ігоря Вікторовича підлягає обмеженню з метою захисту прав зазначеної особи на невтручання в його право на повагу до приватного і сімейного життя", — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що після публікації інформації про прокурорів-пенсіонерів з Хмельницької прокуратури Цензор.НЕТ вирішив проаналізувати декларації інших працівників обласних прокуратур у різних регіонах України.
Згідно з даними, пенсії у Чернігівській обласній прокуратурі отримують:
- Гущесов Станіслав Валерійович — керівник Чернігівської обласної прокуратури.
- Грюк Владислав Вікторович — заступник керівника Чернігівської обласної прокуратури.
- Біленко Анатолій Михайлович — начальник управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю.
- Городничий Олександр Віталійович — начальник відділу Чернігівської обласної прокуратури.
- Кузьменко Оксана Павлівна — начальник відділу організаційного та правового забезпечення.
- Калітник Оксана Михайлівна — начальник відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи.
- Шваб Леся Володимирівна — начальник відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
- Шевкун Надія Андріївна — начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству
- Карась Валерій Миколайович — начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань.
- Криворучко Андрій Миколайович — начальник відділу протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах
- Лайло Ігор Вікторович — керівник Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області.
Щодо Ігоря Лайла, у відповідь на інформаційний запит Суспільного Ніжинська окружна прокуратура також повідомила, що не є розпорядником інформації про причину нарахування пенсії керівнику і радила звернутися до Пенсійного фонду.
Як нараховують пенсійні виплати прокурорам пояснюють на сайті Пенсійного фонду України. Йдеться, що пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється Законом України від 14.10.2014 № 1697-VII "Про прокуратуру". А умови призначення пенсій за вислугу років, по інвалідності працівникам прокуратури та непрацездатним членам сім’ї прокурора у зв’язку з втратою годувальника визначені статтею 86 Закону. Згідно з поясненням, пенсії можуть бути — за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.