Запрацювали обидва проїзди моста через Десну біля Чернігова, комплекс оснащений системою моніторингу та метеостанцією

Міст через Десну біля Чернігова. Facebook Maksym Shkil

Будівництво мостового комплексу через Десну біля Чернігова повністю завершили. Відтепер працюють обидва проїзди моста — на дві смуги в кожну сторону.

Про це повідомив засновник компанії Autostrada, яка виконувала роботи, Максим Шкіль на своїй Facebook-сторінці.

"Місцеві жителі можуть виїхати у будь-якому напрямку завдяки розвʼязкам з обох сторін моста, скористатися підземним переходом, велодоріжками та проїздами для маломобільних осіб", — пише Максим Шкіль.

За його словами, житлові будинки поряд з мостом захищені шумозахисними екранами.

На мачтах освітлення встановлені декоративні скляні панно із зображенням історичних пам’яток Чернігова.

Міст через Десну біля Чернігова. Facebook Maksym Shkil

Також, як йдеться у повідомленні, мостовий комплекс оснащений системою моніторингу та метеостанцією. Система моніторингу контролює стан елементів конструкції під час транспортного навантаження. А метеостанція фіксує та відображає на табло температуру дорожнього покриття, погодні показники, сповіщення про ДТП, обмеження руху тощо.

"Мостовий комплекс на Десні поєднав у собі всі технології будівництва доріг та мостів. Щоб забезпечити рівень судноплавства, висоти води та всі геометричні параметри, найдовший 106-метровий прогін над руслом річки зробили металевим без опор у воді. Балки для цього прогону були виготовлені з останньої довоєнної партії металу легендарної маріупольської "Азовсталі"", — зазначає Максим Шкіль.

За його словами, термін експлуатації нового мосту – не менше 100 років.

"Перед запуском руху мостовий комплекс успішно пройшов спеціальні випробування, які підтвердили точність розрахункових параметрів", — пише Максим Шкіль.
Міст через Десну біля Чернігова. Facebook Maksym Shkil

Як і планувалося, міст має довжину 628 метрів, висоту 22 метри та чотири смуги руху.

Рух першою чергою було запущено у травні.

"Щоб реалізувати цей обʼєкт, фахівці Autostrada працювали цілодобово: у дві зміни по 1000 людей кожна. Було задіяно сотні одиниць власної техніки: бурові установки, палебійні машини, плавзасоби. Зокрема зібрано унікальний козловий кран висотою 24 метри та вантажопідйомністю 100 тонн. Ми жодного разу не зупиняли роботи, навіть в умовах відсутності фінансування і найбільшого паводку на Десні за останні 130 років, коли річка затопила увесь будівельний майданчик і працювати можна було лише з плавзасобів", — пише Максим Шкіль.

Нагадаємо, міст, про який йдеться, потрапив до Національного реєстру рекордів України. Фахівці встановили рекорд у номінації "Найбільша довжина суцільної монолітної прогонової будови мосту з пост-напруженого бетону".

Відбудовувати його почали восени 2022 року. Оскільки у березні 2022-го цей міст, який чернігівці називають "київським", зруйнували росіяни. Вони скинули на нього щонайменше шість авіабомб.

За відсутності постійного мосту був збудований тимчасовий, яким користувалися з липня 2023 року.

До цього, з липня 2022-го, послуговувалися тимчасовою переправою.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.