Тренуються на стадіоні, у лісі та на завалах і готуються отримати допуск до пошуково-рятувальних робіт. Дві собаки породи бельгійська вівчарка малінуа – півторарічний Ака та дворічний Еней – наприкінці весни приїхали на Чернігівщину з Франції. Відтоді з ними займаються кінологи пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС в області.
Начальниця цього відділення Марина Сердюк каже: собаки мають замінити на службі інших бельгійських вівчарок, яким уже час на пенсію.
"У нас є три пошуково-рятувальних собаки, двом із них уже по дев'ять років, це досить поважний вік для пошуково-рятувальних собак. Вони вже готуються іти на свою заслужену пенсію".
Впродовж чотирьох місяців з собаками працюють кінологи пошуково-рятувального відділення ДСНС.
"Кінологи спочатку напрацьовували з ними контакт, просто гуляли, було мінімум тренувань. Після того, як контакт був уже плюс-мінус напрацьований, ми почали виходити займатися, тренуватись на стадіоні. Наразі уже помітні результати, у порівнянні з тим, що ми отримали на початку", — розповіла Марина Сердюк.
Також за її словами, робота з собаками відбувається постійно.
"Немає такого, що три роки ти працюєш і надалі собака буде все виконувати. Ми постійно працюємо, постійно виникають якісь проблеми з ними, постійно треба їх вирішувати. Десь там або кінолог неправильно вчинив і треба заново вивчити щось. У них також є характер, десь треба поступитися їм, десь треба навпаки, щоб кінолог проявив силу".
Крім занять на стадіоні, каже Марина Сердюк, із собаками тренуються на завалах та в лісі.
"Ми займаємось, тренуємось, готуємо їх до пошуково-рятувальних робіт. Ака буде шукати людей на завалах, а Еней буде шукати людей у лісових масивах.
5-річна німецька вівчарка Зара працювати залишається. 17 квітня 2024 року, після російського ракетного удару по готелю "Профспілковий" у Чернігові, вона допомагала шукати під завалами людей.
"Доволі тяжко було працювати на свіжих завалах, там багато пилу, там вирувало життя, багато різних запахів. В принципі, ми задоволені роботою собак на тому завалі, вони працювали, віддавались роботі максимально. Собаки позначили одне місце, після чого звідти було вилучено тіло загиблої людини".
Найближчим часом Еней і Ака мають пройти атестацію, щоб також отримати допуск до проведення пошуково-рятувальних робіт.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.