Художниця Інна Зубок з Ніжина на Чернігівщині в співпраці з групою міжнародних волонтерів Ukraine Aid Operations перетворює гільзи на витвори мистецтва. За її словами, їх продають за кордоном, а всі кошти спрямовують на закупівлю військового оснащення.
Інна почала займатися малюванням у дитинстві — ходила до художнього гуртка, а згодом навчалась у Мистецькій школі при Ніжинському фаховому коледжі культури і мистецтв.
"З посмішкою згадую, бо часто є знайомі, які кажуть: «Я малював в дитинстві, але ображаюсь на батьків, що мене не записали кудись». То я так відповідаю: «Я сама записувалась»".
Навчання в університеті та подальшу роботу жінка пов'язала з дизайном та пошиттям одягу, але, каже, мріяла знову повернутися до малювання. Під час шиття вона слухала майстер-класи з малювання.
"Слухала, мріяла, мені гірко було на душі, що на мене десь чекає це моє улюблене заняття".
Так Інна Зубок знову почала малювати. Спочатку скетчі, листівки та картини. Ними оздоблювала свій дім. Клієнти, які приходили за одягом, почали замовляти картини для себе. А одна з місцевих підприємиць попросила намалювати квіти на стіні в кафе.
"Я їй кажу: «Ви хочете намальовані чи об'ємні?» Вона каже: «Об'ємні хочу». Я на стіні цього не робила. І це був перший барельєф".
Нині більшість замовлень Інна отримує через соцмережі. Каже: пропозицію розмальовувати гільзи та зображати на них символи країн вона отримала навесні цього року. На неї вийшла група міжнародних волонтерів Ukraine Aid Operations, яка започаткувала художній проєкт The Victory Gallery.
"Архітектуру хотіли малювати, але українську. Потім, поки мені надіслали ці гільзи, ми поспілкувалися і змінилась думка. Він каже мені — давайте малювати якісь landmarks (визначні місця — ред.) з різних країн, тобто їхні відомі місця", — каже жінка.
За словами художниці, на сьогодні вона розмалювала 13 гільз із 50 запланованих. За них вторгували майже чотири з половиною тисячі доларів. Каже, щоб зробити одну гільзу, необхідно від кількох днів до тижня.
"Майже кожна серйозна робота зводиться до того, що треба якусь ніч виділити на неї. Щоб остаточно все доробити гарно".
"В мене запитали, чи зможу я та, чи не проти намалювати палаючий Кремль. Я хочу".
Жінка розповідає: після перших публікацій її робіт до неї почали звертатися місцеві волонтери зі схожими пропозиціями.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.