На Чернігівщині серед місцевих жителів не зафіксували підвищеного рівня захворюваності на інфекційні хвороби через брудну воду та замор риби на річках Сейм та Десна.
Про це розповів генеральний директор Центру контролю профілактики хвороб МОЗ України та головний санітарний лікар області Олександр Чепурний в ефірі "Українського Радіо Чернігів".
"Треба відмітити, що погіршення показників стану здоров'я людей не відмічалось. Загалом був проведений посилений моніторинг, як по показниках захворюваності населення по нашому регіону і з посиленим акцентом населених пунктів, які розташовані вздовж річок Сейм та Десна".
За його словами, на різні збудники небезпечних інфекцій проводили дослідження й експрес-тести, за результатами яких нічого не ідентифікували.
"За минулий тиждень ми відмічаємо по області загальну кількість зменшення інфекційних хвороб, орієнтовно на 20%. Зокрема гострих кишкових інфекцій".
Як може вплинути забруднена вода на організм людини
За словами Олександра Чепурного, органічні речовини, які виявляють у воді, можуть мати збудники різних захворювань. Вони можуть негативно вплинути на здоров'я людей потрапивши через порізи на тілі або якщо людина при купанні проковтнула воду.
"На даний період тут головне трохи поберегтися і убезпечити себе від можливих небезпечних факторів".
Щодо небезпек пов'язаних із питним водопостачанням, каже Чепурний, то для Чернігівщини тут проблем немає, тому що в області немає жодного водогону, який би як джерело підготовки питної води використовував поверхневу водойму.
"У нас прекрасна вода і вся вона у нас береться з артезіанських свердловин і, напевно, вона одна з найкращих. Але якщо брати фактор небезпеки для людей, то вже це небезпека для жителів Києва і пристоличного регіону лівого берегу, який забезпечується водою з Десни і з Дніпра. Але забруднення ще туди зараз не дійшло, ще ми його реєструємо поки в межах Чернігова".
Що відомо про забруднення Сейму та Десни
Про забруднення води в річці Сейм на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними держагентства з меліорації, брудна вода прийшла з Курської області Росії, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.
3 вересня "Золотий берег" у Чернігові закрили для відпочивальників через загрозу забруднення води після забруднення Сейму. А проби води з Десни в межах міста почали відбирати тричі на день.
Станом на 7 вересня, забруднення річок Сейм та Десна призвели до збитків для Чернігівщини у розмірі 186 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.