Інспектори КП "Муніципальна варта Чернігова" разом з фахівцями Держпродспоживслужби проводять щоденні перевірки ринків та інших торгових точок на наявність річкової риби з Десни.
Таке рішення міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила після того, як 26 серпня стало відомо про забруднення Сейму на Чернігівщині, який є притокою Десни. Сама ж заборона продажу такої риби діє з 30 серпня.
"Під час таких рейдових перевірок особливу увагу звертаємо на наявність документів, які підтверджують безпеку цієї риби, тобто товаротранспортну накладну і власне походження, звідки риба до нас надходила", — говорить головний спеціаліст Держпродспоживслужби в області Сергій Коробко.
Порушень на Привокзальному ринку у Чернігові не зафіксували, каже інспектор-ревізор "Муніципальної варти" Ярослав Попко.
"Ми знаходили, де продавалась річкова риба, але там були накладні, що походження риби з дніпровської води, а з річки Десна — немає".
Далі інспектори перевіряли торгові ряди на вулиці Мазепи. В одному з магазинів свіжої риби не було, проте продавали сушену. Документів на неї надати не змогли, тому інспектор склав адмінпротокол. Така сама ситуація була і в наступному магазині.
"Виявили два порушення: відсутні накладні на суху рибу, на тараньку. Склали два адмінпротоколи за частиною 1, статті 155. Ці адмінпротоколи передаються на адмінкомісію при міській раді, яка вирішує розмір накладання штрафу".
Ярослав Попко каже, продавці не мають права продавати рибу без відповідних документів. Тож після складання адмінпротоколів цей товар вилучають.
За його словами, з початку дії заборони вони не зафіксували продажу риби, яка була виловлена з Десни. Проте склали дев'ять адмінпротоколів на продавців, які торгували рибою з порушеннями. Здебільшого це відсутність документів на продаж сушеної риби.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.