"Межа забруднення доходить до Чернігова": екоінспекція та "Муніципальна варта" проводять рейди на місцях відпочинку

У Чернігові з 3 вересня розпочалися патрулювання човном місць, де люди відпочивають та ловлять рибу. Їх проводять працівники екоінспекції та КП "Муніципальна варта". Це пов’язано із забрудненням Сейму на Чернігівщині. До сьогодні такі патрулювання відбувалися й в інших громадах області, куди доходила забруднена вода. Наразі є загроза і для Чернігова, пояснює начальник відділу Державної екологічної інспекції в області Артем Коломієць.

"Наразі межа забруднення доходить до межі Чернігівської громади. Будемо тут контролювати, щоб ситуація не погіршувалася. Якщо буде погіршуватися, не дай Боже масовий мор риби, то, щоб органи місцевого самоврядування і відповідні служби відбирали загиблу рибу, щоб вона не здійснювала повторне забруднення водного об'єкта".
Начальник відділу Державної екологічної інспекції в області Артем Коломієць. Суспільне Чернігів

З 30 серпня працівники "Муніципальної варти" щоденно моніторять міський пляж "Золотий берег". Люди про заборону знають, говорить начальник відділу протидії стихійній торгівлі Денис Король, проте продовжують купатися.

Міський пляж у Чернігові. Суспільне Чернігів

Місцевий житель Валерій каже:

"Рибка плаває, качки плавають, все нормально. Вона наче чиста. Сейм же далі, він же звідти, сюди проти течії не попливе".
Місцевий житель Валерій. Суспільне Чернігів
"Купалися у червні, травні, а зараз ні. Сам кожен вирішує, але ж раз чогось не можна, значить не можна, якась же причина є, то для чого це робити", — говорить місцева жителька Галина.
Місцева жителька Галина. Суспільне Чернігів

Артем Коломієць каже, також вони разом із "Чернігівводоканалом" відбирають проби води, аби контролювати її стан у лабораторії. Роблять це тричі на день. За висновками лабораторії з контролю стічних вод станом на 3 вересня, концентрація хімічного споживання кисню у Десні зросла, що свідчить про погіршення стану води в річці.

Рейд екоінспекції на міському пляжі в Чернігові. Суспільне Чернігів

Нагадаємо, рішення про заборону купання, забору води та вилову риби міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла після того, як 26 серпня стало відомо про забруднення Сейму на Чернігівщині. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору.

За даними Держагентства з меліорації та рибного господарства України, брудна вода прийшла з Курської області РФ, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. Ця річка є притокою Десни, тому за якістю води слідкують і тут.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.