На Чернігівщині засудили учасницю Viber-групи, яка інформувала про переміщення співробітників ТЦК та СП

Молоток судді, наручники та телефон. Getty Images

На Чернігівщині засудили учасницю Viber-групи, в якій жителів Ніжина та Ніжинського району інформували про місцезнаходження та переміщення військовослужбовців ТЦК та СП.

Відповідний вирок Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, датований 4 липня 2024 року, оприлюднений на платформі Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як йдеться у вироку, 38-річна жінка приєдналася до спільноти, створеної 27 січня 2024 року, у березні як користувач/учасник. У період з 23 березня до 9 травня вона виклала не менше п'яти повідомлень про дислокацію та переміщення військовослужбовців ТЦК та СП: два фото та три дописи.

При цьому вказані повідомлення відповідали фактичному місцю знаходження військовослужбовців ТЦК та СП у відповідні періоди часу та були доступні всім користувачам спільноти, а це понад шість тисяч людей.

Як наслідок, жінку обвинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).

Обвинувачена повністю визнала свою винуватість. І їй призначили покарання у виді п'яти років позбавлення волів.

Але, зважаючи на "щире каяття" та те, що жінка вперше притягується до кримінальної відповідальності, одружена і має на утриманні малолітнього сина, а також активно сприяла у розкритті злочину — суд звільнив її від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки, якщо вона протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов'язки.

Тепер засуджена має періодично відвідувати службу з питань пробації, повідомляти у разі зміни місця проживання, роботи або навчання та без погодження цієї служби не виїжджати за межі України.

Окрім того, телефон жінки (Samsung Galaxy A32) конфіскували у дохід держави як речовий доказ.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.