77-річний волонтер з Херсона Григорій Янченко, більш відомий в мережі як "дядя Гриша", цього тижня завітав до Чернігова. З початку року чоловік вже відвідав 22 міста, Чернігів став 23-м у списку. Волонтер пересувається на кріслі колісному та збирає кошти для ЗСУ з 2014 року.
“Дядя Гриша з Херсона" до Чернігова приїхав на тиждень, щоб назбирати кошти й придбати дрони та старлінки для військових. Сам він родом з Чернігівщини.
"Я з самої Ічні. Ось там, як кажуть, ріс до призову в Збройні Сили. А потім, після того, переселився в Херсон. І вже 55 років живу в Херсоні. Крім останніх двох років. Перший рік із цих двох років я проживав у Запоріжжі. А на початку цього року, з січня місяця, я мандрую по всій Україні. Моє місце проживання — вся Україна".
Григорій не покинув збирати гроші на ЗСУ й під час окупації Херсона — сім місяців волонтерив на Дніпровському ринку.
"На перший день я виїхав без колонки, без прапорів, але вже потім мені надали колонку, надали пауербанк, прапори я дістав сам і з цими атрибутами я їздив, підтримував херсонців, надавав їм впевненості в тому, що прийдуть українські війська і звільнять Херсон".
Розповідає, що не боявся робити це, адже "не боїться той, хто сидить вдома на дивані й нічого не робить".
"Я збирав донати, збирав кошти й відправляв тим волонтерам, які мали можливість виїхати "на передок" до наших бійців", — каже "дядя Гриша.
Чоловік розповідає, що виїхав з Херсона, бо виникла загроза його життю.
"Я кожного ранку виїжджав, як кажуть, як на мінне поле. Тобто виїжджаєш, ти не знаєш, ти повернешся назад чи не повернешся. Тому виїжджаєш і думаєш, добре, що я сьогодні повернувся додому".
В кожному місті він проводить по тижню. За місяць змінює три міста, а на четвертий тиждень їде на фронт та особисто передає закуплену техніку військовим.
До повномасштабного вторгнення він у різний період підтримував від восьми до 12 підрозділів. Нині, каже, зосередився на двох, бо потреби значно зросли.
"Зараз я підтримую просто дві великі бригади — 25 та 59. Кожній із них я везу дрони, старлінки. Якщо зимовий період, то там генератори, утеплювач, скоби, плівка, лопати, кірки, медичні препарати".
Загалом чоловік зібрав вже не один мільйон на Збройні Сили України. Каже: ставить собі за мету за кожну поїздку зібрати на 20 дронів, і радіє, коли це вдається.
"Якщо враховувати те, що кожна поїздка в мене виходить десь 450-500 тисяч, це 3,5 мільйони тільки з 2022 року. Якщо брати з 2014 року, то десь уже пішов дев'ятий мільйон.
Про Чернігів Григорій Янченко відгукується так:
"Це особливе місто. І мені дуже приємно, що тут люди теж пізнають мене, донатять добре. Це все дуже добре".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.