31 липня у Деснянському районному суді міста Чернігова ще для двох чоловіків, яких підозрюють у диверсії на залізниці, обрали запобіжний захід — 60 діб тримання під вартою. Цього разу йдеться про організаторів підпалів релейних шаф на залізниці у Чернігівській області. За словами прокурора Артема Дикого, одному з підозрюваних — 18 років, іншому — 22. Їх затримали в Одесі, де вони проживали.
Підозру обом чоловікам оголосили за трьома статтями:
- частиною 2 статті 113 ККУ (диверсія під час воєнного стану) — санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна;
- частиною 2 статті 28 ККУ (вчинення кримінального правопорушення групою осіб);
- частиною 3 статті 27 ККУ (організатор вчинення кримінального правопорушення).
Тримання під вартою підозрюваних прокурор обґрунтовував тяжкістю вчиненого злочину, можливими ризиками переховування від слідства в інших областях або закордоном та можливим впливом на свідків.
"Для того, щоб встановити всі обставини провадження, допитуються свідки. Вони є, можливо, будуть ще нові свідки. Тому що не всі обставини ще досліджені та встановлені на причетність цих підозрюваних до інших підпалів. Бо такі випадки є, як на території області, так і міста Чернігова”, — зазначив Артем Дикий.
Підозрювані в організації підпалів на запитання судді відповіли, що свою провину визнають. Однак нічого не сказали про мотив.
"Каюсь в тому, що вчинив. Я готовий до співпраці", — сказав перший підозрюваний.
Другий підозрюваний зазначив:
"Визнаю свою провину. Від слідства нічого приховувати не маю наміру. Від покарання нікуди не тікаю".
Обидва захисники підозрюваних просили суд обрати більш м'який запобіжний захід, зважаючи на визнання вчиненого та згоду співпрацювати зі слідством. Але суд не підтримав їх прохання.
Нагадаємо, 30 липня аналогічні запобіжні заходи обрали двом чоловікам з Чернігівщини, яких підозрюють у виконанні підпалів. Вони казали, що робили це заради грошей, а наміру знищити обладнання та зашкодити роботі залізниці не мали.
Суми, про які йдеться, Суспільному вони не назвали, як і не розповіли про походження цих грошей.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.