Заборона довгих нігтів, голих животів, косметики, ювелірних прикрас у Менській гімназії: як це коментує директорка

Директорка Менської гімназії Тетяна Хоменко та ілюстрація дрес-коду у навчальному закладі. Getty Images

У Менській гімназії на Чернігівщині ввели дрес-код, в якому йдеться про цілу низку вимог до зовнішнього вигляду учнів та певного переліку заборон для них.

Про це йдеться у відповідному наказі директорки гімназії Тетяни Хоменко "Про посилення контролю за виконанням санітарно-гігієнічних норм та правил для учнів", який опублікувало видання "Менщина".

Додаток до наказу директорки Менської гімназії "Про посилення контролю за виконанням санітарно-гігієнічних норм та правил для учнів". "Менщина"

Згідно з додатком до цього документу, серед вимог до зовнішнього вигляду учнів є:

  • Одяг учнів має відповідати розміру, нормам безпеки, діловому стилю, бути чистим, охайним. Недоречні штани яскравих кольорів та дуже вільних фасонів.
  • Не допускається розпущене, фарбоване, неохайне довге волосся. Зачіска учениці має бути охайною, не закривати обличчя на уроці. Довге волосся збирається в пучок, заплітається в косу. Волосся середньої довжини фіксується обручем, шпильками тощо.
  • Спортивний одяг учні мають вдягати на уроки фізкультури, а на інших уроках він категорично недоречний.
  • На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму.
  • Спідниці та плаття у дівчат повинні відповідати європейській довжині.
  • Кожен учень повинен мати чисту носову хустинку, гребінець, вологі серветки.
  • Учень зобов'язаний слідкувати за чистотою тіла, рук, зубів, носа, вух.

Водночас учням категорично забороняють використовувати яскраву косметику та носити довгі нігті, які вкриті лаком яскравого кольору; носити ювелірні прикраси, які можуть сприяти дитячому травматизму; перебувати у школі у верхньому одязі без особливих на те причин; використання одягу, стилю зачіски або кольору волосся, які "суттєво порушують навчальну атмосферу"; носити майки, топи, літні шорти та інший одяг який оголює живіт і спідню білизну; носити речі із "написами вульгарних та нецензурних слів, які закликають до злочинів, насилля, вживання тютюну та алкоголю".

У коментарі Суспільному директорка гімназії Тетяна Хоменко розповіла, що подібні рекомендації були й раніше, а зараз відбулося їх певне посилення. Затверджували їх після зібрання батьківського комітету та обговорення з ними цих пунктів, аби "не притіснити дитину та не обмежити її права на особисте".

"Шкільну форму у нас скасували, але охайний, чистий, зручний одяг для дітей я вважаю, не нововведення. Розумієте, це просто заакцентована увага на тому, що на сьогодні діти ходять по-різному. По-перше, дівчатка у старших класах – це дуже довгі нігті, а вимоги до заняття фізкультури передбачають короткі нігті. І це, до речі, можливе травмування. Це питання, взагалі, виховного характеру, і це питання повинно йти, в принципі, з сім'ї. Зовнішній вигляд дитини, це, в першу чергу, повага до себе дитини. І її треба виховувати".

Який одяг та зовнішній вигляд учнів "суттєво порушують навчальну атмосферу", директорка пояснила так:

"Що таке навчальна атмосфера? Приходить дитина на урок, і вона працює з вчителем, з класом, не відволікаючись на зовнішні подразники, умовно за вікном. А тут хтось прийшов у клас напівголий — це подразник. Якщо, наприклад, дівчинка заходить в клас, на ній штанці, на ній футболка на бретельках без білизни. Як ви думаєте, це буде для хлопчиків зовнішній подразник, який відволікає від навчального процесу? Або, наприклад, хлопчик підстриг своє волосся, а у нього на голові залишився чупчик, і він перефарбував його в червоний колір. Це буде відволікати дітей? Звичайно, буде. Тобто, суттєве порушення навчальної атмосфери — це створення подразників, які можуть почати відволікати учнів".

За словами Тетяни Хоменко, якщо дитина все ж таки приходить до гімназії у вигляді, який порушує дрес-код, кожен класний керівник обирає для себе свій спосіб донесення того, що це порушення.

"Він обирає для себе бесіду чи з батьками, чи з дитиною. Коли це є питання виховного характеру, це питання виховного характеру, запропонувати дитині якось оцінити себе, можливо, це індивідуальна робота з дитиною, це робота, наприклад, обов'язкова з батьками, аби зрозуміти як себе дитина відчуває".

Також вона додала, що після введення цього дрес-коду, у гімназії не забороняли навчатись, не відсторонювали від уроків та не викликали батьків жодного учня чи учениці.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.