До 35 викликів на день отримує ліфтова аварійна служба комунального підприємства "Новозаводське" у Чернігові. Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник четвертого відділу обслуговування ліфтів Віталій Картавий. За його словами, вони слідкують за справністю 711 підйомників. Каже: до початку відключень електроенергії в місті таких викликів було до 15 на день.
Вулиця Захисників України у Чернігові. В одній з багатоповерхівок зупинився ліфт. В цей час в ньому були люди. На місце викликали аварійну службу.
За регламентом, на те, щоб визволити людей з ліфта, фахівці мають пів години. Проте в більшості ситуацій вони витрачають на це до 15 хвилин. Цього разу в ліфті застрягло подружжя.
"Приїхали на обід. Наверх піднялися нормально, вниз уже от на останньому поверсі просто зупинився і двері не відчинялися. Викликала аварійну службу", — розповідає Наталія Куценко.
Збільшення викликів пов'язане зі стабілізаційними відключеннями електроенергії, каже Віталій Картавий. За його словами, останнім часом найчастіше вони їздять до мікрорайону Масани.
Аби уникнути масових зупинок підіймачів під час знеструмлення на будинках можна встановити джерела альтернативного заживлення, — говорить завідувач кафедри електричної інженерії Національного університету "Чернігівська політехніка" Анатолій Приступа.
За його словами, це можуть бути сонячні панелі, генератори тощо:
"Є автоматичні пристрої резервного живлення спеціально для двигунного навантаження. Вони вартують одразу від сотень тисяч гривень. Вони вміщують у себе як акумуляторні батареї, так і інвертори, які перетворюють постійний струм у змінний. І також пристрої автоматики, які слідкують за наявністю напруги в електричній мережі і при відсутності одразу підключаються до акумуляторів".
Як пояснив у коментарі Суспільному заступник міського голови Віктор Геращенко, у міськраді розглядали варіант закупівлі генераторів на кожен будинок, де є ліфти.
"У нас у місті Чернігові — 2 190 багатоповерхових будинків. З них обладнані ліфтам — 1 290 ліфтів. Але ж таких можливостей у бюджету нема".
За словами Геращенка, зараз місто готується до опалювального сезону. Тож в першу чергу вони планують забезпечити генераторами об’єкти критичної інфраструктури.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.