Нагрівають у печі арматуру і кують: волонтери з Чернігівщини роблять скоби для бліндажів

Волонтери з Чернігівщини місяць тому організували виробництво скоб для бліндажів: наразі зробили та передали на фронт понад 4 000 таких металевих скоб. Роблять їх на подвір’ї однієї з волонтерок. Як розповів голова ГО "Об’єднання добровольців «Бо можемо!»" Андрій Галюга, запит від військових на такі кріпильні деталі постійно зростає. Собівартість виготовлення однієї скоби вдвічі нижча, ніж ціна на неї в магазині.

Волонтер Олександр Булах показує, як триває процес виготовлення скоб, розказує:

"Зараз ми гріємо арматуру, коли вона нагріється до червоного гарного кольору, то тоді будем кувати, потім гнути".
Олександр Булах. Суспільне Чернігів

Чоловік говорить: найважче працювати молотком.

"Тому що молотком потрібно декілька разів бити, щоб зробити гострий кінець, плюс — жарко і так, ще і сама пічка. В будь-якому разі нам явно простіше, ніж зараз на фронті".
Волонтери кують скоби для бліндажів. Суспільне Чернігів

Олександр каже: виготовляти скоби вирішили із друзями місяць тому. Чоловік намагається долучатися до процесу хоча б кілька разів на тиждень.

"Ми починали з розборів завалів, потім ремонтів дахів і так поступово дійшли до кування скоб. Це вже як друга родина, можна сказати. Більше часу тут інколи проводимо, ніж вдома".

Роблять скоби на подвір’ї волонтерки Ірини Пилипенко. Жінка теж бере участь у роботі.

"Ну, зараз час такий. По-іншому, я вважаю, – не варіант. Було б бажання. Бери молоток, ставай і гепай. Вдома ж точно хтось встає і щось робить. Тому, а що тут відрізняється?", — говорить Ірина.
Ірина Пилипенко. Суспільне Чернігів

Голова ГО "Об’єднання добровольців «Бо можемо!»" Андрій Галюга пояснює:

"Чому саме скоби? Бо без них не можливо будівництво фортифікаційних споруд, без них не можливо будівництво бліндажів і різного роду оборонних рубежів і споруд".

За словами Галюги, ціна скоби в магазині — 20-26 гривень, а собівартість однієї, виготовленої волонтерами, – близько 12 гривень. Військовим їх віддають безплатно. А запит на такі кріпильні деталі зростає щодня.

Андрій Галюга. Суспільне Чернігів
"Почалося з запиту 1-ї танкової бригади на скоби. Там спочатку було 500 штук, потім 1 500, потім 2 500 скоб. І особисто, скажімо так, наш рекорд командного заліку — це за день 650 скоб. Вже понад 4 000 скоб ми зробили і передали на фронт", — каже Андрій Галюга.

Зараз, говорить волонтер, роблять скоби для 119-ї бригади:

"В них є запит на 5 000 штук. Нам на 10 днів роботи".

Це за умови, якщо всіх матеріалів буде вдосталь, каже Андрій.

Військовий застосовує скоби для будівництва бліндажа. Фейсбук Андрій Галюга

Арматуру та газ вони купують за гроші з донатів.

"Але донатять часто одні й ті ж люди".

Усіх охочих волонтери закликають долучатися до них і допомагати робити скоби для військових.

"Зараз стає найважчим саме пояснювати, що замість того, щоб всі вихідні полежати на пляжі або поїсти морозиво, напевно ,краще десь зробити щось корисне.", — зізнається Андрій Галюга.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.