Провалля у Чернігові біля багатоквартирного будинку: що кажуть комунальні служби міста

Біля багатоквартирного будинку на вулиці Шевченка у Чернігові три роки тому утворилося провалля. Його засипали, але ґрунт навколо продовжує просідати. За словами мешканки будинку Людмили Федоренко, це сталося через руйнування стіни каналізаційного колодязя. Стіну відремонтували, провалля засипали щебенем, проте земля продовжує просідати, а краї ями обвалюватися.

Людмила Федоренко показує відео, як провалля біля її будинку виглядало 5 червня.

Провалля біля будинку 5 червня. Скриншот з відео Людмили Федоренко

Жінка розповідає:

"Три роки тому у нас почали в цьому палісадничку вимиватися ями. Спочатку невеликі такі, розміром з трубу, а тоді все ширше і ширше".
Людмила Федоренко. Суспільне Чернігів

Людмила Федоренко каже, що неодноразово зверталась у кол-центр Чернігівської міськради для виклику фахівців. Щоразу їй називали різні причини утворення провалля:

"Спочатку — пацюки, тоді — деревце не там садили, тоді — погодні умови, тоді — це вода якась звідкись крапала

Коли працівники водоканалу приїхали на черговий виклик, Людмила попросила їх підняти люк каналізаційного колодязя поряд з проваллям. Тоді й з’ясувалося, що одна зі стінок колодязя обвалилася, а вода вимивала ґрунт. Після цього стінку відремонтували, а провалля засипали щебенем.

Працівники "Чернігівводаканалу" відкривають люк. Суспільне Чернігів
Зробили, але ж не до кінця, все одно яма збільшилась до безмежних розмірів і провалля і по сей день збільшується", — каже Людмила Федоренко.

За словами начальника служби водопровідних мереж "Чернігівводоканалу" Ігоря Грищенка, цей колодязь у задовільному стані. Каже, його глибина сягає чотирьох метрів, каналізаційна труба пролягає дуже глибоко.

"Можливо, на цій трубі є невеличке розкарбування растробу. І через це розкарбування вся вода, яка стікає з даху будинку, тече прямо в це місце і потім, можливо, потрапляє в трубу. Чому можливо? Тому що в колодязі ми не побачили намиву ґрунту. Зазвичай, коли є розкарбування в трубі, то вода вимиває пісок і там пісок, є наноси піску", — пояснює Ігор Грищенко.
Ігор Грищенко. Суспільне Чернігів

З його слів, щоб перевірити цілісність труби, необхідно зробити розкоп навколо неї — по чотири метри завширшки з кожного боку. Для цього доведеться знести балкон Людмили Федоренко, оскільки він стоїть в цій зоні, говорить Ігор Грищенко.

"Я не бачу зараз сенсу це робити. Якщо ЖЕК зробить водовідведення з даху будинку далі, щоб воно не мило під цей балкон, то і не буде цього провалу. А провал засипати має ЖЕК, як балансоутримувач цієї території", — каже начальник служби водопровідних мереж "Чернігівводоканалу".

Будинок, біля якого утворилося провалля, стоїть на балансі комунального підприємства "Деснянське". За словами його начальника Віктора Пригари, після того, як "Чернігівводоканал" підніме рівень каналізаційного колодязя, вони засиплють провалля землею.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.