Надихнув молодший син: у Прилуках військовий ЗСУ власноруч змайстрував трицикл

Два місяці та близько 40 тисяч гривень знадобилося 46-річному Олександру Юшку з Прилук, аби виготовити у своєму гаражі трицикл, або ж трайк – транспортний засіб на трьох колесах. Суспільному чоловік розповів: на це його надихнув молодший син. Почав ще до повномасштабного вторгнення, а доробити вдалося вже під час реабілітації після бойової травми – з грудня до травня 2023 року чоловік служив у десантно-штурмових військах ЗСУ. Два місяці тому Олександр вперше проїхався на трайку містом та зміг розвинути швидкість до 55 кілометрів на годину.

Олександр багато років професійно займається зварюванням. Основну концепцію конструкції знайшов в Інтернеті.

"В першу чергу звичайні водопровідні труби. З них можна виготовляти майже все, якщо руки кудись стоять. Колесо від мотоцикла. Сидіння також з мотоциклета. Двигун внутрішнього згорання. Універсальний двигун. Я приладнав до коробки передач з МТ-мотоцикла. Колеса – картинг. Внаслідок того, що вони маленького діаметра їм легше зриватися з асфальту".
Конструктор Олександр Юшко.

Чоловік розповів, під час виготовлення трайку, дещо змінив під власні потреби та вподобання.

"На ньому відмінна від мотоцикла чи квадроцикла геометрія. Він більш стійкий до перекидів, в повороти гарно входить внаслідок трикутної геометрії. Стиль "криса". Вони робляться такі неохайні. Шви не зачищаються. Все наліплюють на них і літають".
Трайк, який виготовив Олександр.

Також на трайку відсутні будь-які прилади вимірювання.

"Тут же немає спідометра, немає ніяких панелей. Навіть гальма тут відсутні. Тільки вперед", — каже Олександр.
Олександр їде на своєму трайку.

Транспортним засобом чоловік керує за допомогою єдиного ручного курка газу. Каже: максимальна швидкість, яку розвивав, – 55 кілометрів на годину.

Пристрасть до конструювання йому передалася від батька, каже чоловік. У 2023 році він повернувся з-за кордону і приєднався до десантно-штурмових військ ЗСУ. Після поранення у травні став обмежено-придатним та зайнявся реабілітацією. За той час встиг доробити трайк та у квітні цього року вперше проїхався на ньому вулицями міста.

Олександр Юшко з побратимами. Архівні фото Олександра Юшка
"Антистресова така, щоб не заморочуватися над проблемами. Намагаємось жити далі".

За словами Олександра, це його другий трайк. Перший називався "Кобра". Його він зареєстрував у Харківському автодорожньому інституті 2009 року. Це дозволило отримати реєстраційний номер та продати. Нині він розпочав роботу над ще одним триколісним транспортним засобом.

Перший трайк, який виготовив Олександр. Архівні фото Олександра Юшка

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.