Суд скасував фірмі ексдепутата від "Слуги народу" оренду землі в річпорту в Чернігові

Будівля річкового порту в Чернігові взимку 2020 року. Суспільне Чернігів

Господарський суд Чернігівської області двома рішеннями припинив приватній компанії оренду 6,5 гектарів землі в річпорту на вулиці Підвальній у Чернігові.

Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура на своїй Facebook-сторінці.

Мова про компанію "ЖК Комфорт", кінцевими бенефіціарами якої є колишній депутат міськради від "Слуги народу" Юрій Тарасовець та мати депутата міськради від "Слуги народу" й радника начальника МВА Максима Черненка Валентина Черненок.

Правоохоронці встановили, що Чернігівська міськрада своїм рішенням 28 січня 2021 року припинила право постійного користування землею для ПАТ "Чернігівський річковий порт" та передала її в оренду "ЖК Комфорт", а надалі продовжила дію договорів оренди до 19 серпня 2027 року. За інформацією прокурорів, при передачі землі в оренду міськрада допустила низку порушень вимог законодавства.

"Зокрема, на земельній ділянці площею 5,5 га розташовані дві гідротехнічні споруди, що є державною власністю та зареєстровані за Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, а їх балансоутримувачем є Державне підприємство «Адміністрація річкових портів». Відтак, земельна ділянка, з розміщеним на ній державним майном, може перебувати виключно в державній формі власності та, відповідно, Чернігівська міська рада не наділена повноваженнями щодо надання її в оренду приватному суб'єкту господарювання", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, прокуратура вважає, що розпорядником частини цих земель є Чернігівська ОДА, адже ці земельні ділянки частково розташовані у межах пам’яток археології місцевого значення "Поділ" (Нижній Город) та "Острог", X-XVIII ст., які є внутрішньо комплексними пам’ятками місцевого значення "Стародавнє місто Чернігів" та взяті на облік розпорядженням Чернігівської ОДА від 28 грудня 1998 року.

Обидва позови до міськради про визнання недійсними укладених договорів оренди землі та скасування державної реєстрації цих земель як комунальної власності прокуратура робила в інтересах Чернігівської ОДА.

Нагадаємо, що взимку 2020 року "ЖК Комфорт" викупила будівлі, що розташовані на 6,5 гектарах землі на території та поблизу річпорту. За скільки придбали, та що саме там планували будувати, Юрій Тарасовець тоді не казав, але обіцяв, що будівлю річпорту зносити не будуть, а реконструюватимуть.

"Хочемо туди перенести підприємства громадського харчування, офісні приміщення. З’єднати територію річкового порту, пішохідного мосту з Золотим пляжем. По генплану міста там і зараз є дорога. Дорога, яка з’єднує Київське шосе з вулицею Савчука (Паркова, — ред.)", — говорив Тарасовець.

Також на іншому боці затоки планували нові будівлі та станцію човнів.

Суспільне намагається отримати коментар Юрія Тарасовця щодо цих судових рішень та готове опублікувати його позицію у наступних матеріалах.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.