У Чернігові планують звільнити прокурора, який п'яним спричинив ДТП

ДТП та прилад "Драггер". Gettyimages (ілюстративне)

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів ухвалила рішення звільнити з роботи одного з прокурорів прокуратури Чернігівської області, на якого поскаржився його керівник. Причиною скарги були аварія, яку прокурор спричинив, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, та безпідставна його відсутність на робочому місці.

Про це йдеться в рішенні на сайті кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КПДК, — ред.).

Мова про прокурора місцевої прокуратури Анатолія Іллюшка. В органах прокуратури він працював загалом з червня 2014 року, а з грудня 2015 року безпосередньо обіймав посаду прокурора Чернігівської місцевої прокуратури Чернігівської області.

Зі скаргою до комісії звернувся керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов. В ній керівник прокуратури зазначає, що "Іллюшко А.О. вчинив дії, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури".

Згідно зі скаргою, ДТП за участі автівки Анатолія Іллюшка Honda Accord сталася у Чернігові 21 жовтня 2023 року на перехресті проспекту Левка Лук’яненка з вулицею Захисників України. Прокурор не надав перевагу у русі водію автомобіля Renault Trafic, в результаті чого й сталося зіткнення. Після чого остання автівка перекинулася.

Під час спілкування з Анатолієм Іллюшком на місці пригоди поліцейські виявили в нього явні ознаки алкогольного сп'яніння — різкий запах алкоголю з рота, тремтіння рук та мляву мову. Також Іллюшко затягував час, коли встановлювали його особу та відмовлявся пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці за допомогою спеціального приладу, адже запевняв, що за кермом перебував не він.

Після цього він таки погодився пройти огляд у медичному закладі. Газоаналізатор показав результат — 1,01 проміле. Згідно з цим, лікар-нарколог зробив висновок, що Анатолій Іллюшко на момент ДТП перебував у стані алкогольного сп'яніння.

З огляду на це, інспектор патрульної поліції склав на прокурора протокол про адміністративне порушення за частиною 1 статті 130 (керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння). Крім того, на Анатолія Іллюшка склали ще один протокол за статтею 124 КУпАП – порушення пункту 16.6 ПДР (повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч).

Постановою Деснянського районного суду та постановою Чернігівського апеляційного суду прокурора Анатолія Іллюшка визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень та наклали адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Також чоловік не пояснив, чому був відсутній на роботі у період з 30 жовтня до 01 листопада 2023 року, що також стало ще однією причиною для скарги.

Анатолію Іллюшку комісія надіслала запит з пропозицією пояснити обставини, викладені у скарзі, однак той так і не скористався своїм правом надання пояснень.

Тож КПДК ухвалила рішення притягнути прокурора Чернігівської місцевої прокуратури Чернігівської області Анатолія Іллюшка до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури.

Прокурор може оскаржити рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження, звернувшись до адміністративного суду, або до Вищої ради правосуддя протягом місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.