"Стійкіший та має більшу рухливість": як проходить реабілітація військового ЗСУ Назара Кайгородова у Німеччині

Назар Кайгородов на реабілітації у Німеччині. Вікторія Кайгородова

Військовослужбовець ЗСУ з Чернігівщини Назар Кайгородов з квітня 2024 року проходить реабілітацію у Німеччині після поранення голови. Його він отримав біля Оріхового на Луганщині в липні 2022 року. За кордон Кайгородови поїхали від МОЗ України, щоб встановити баклофенову помпуЦе сучасний метод лікування спастичності м'язів різної етіології, який полягає у доставці лікарського препарату безпосередньо в спинний мозок через спеціальний пристрій, що імплантується – помпу. для послаблення спастичного синдромуСпастичність виникає після пошкодження ділянки мозку, яка відповідає за контроль над м'язами. Якщо спастичність виникає після інсульту, черепно-мозкової травми, чи іншого захворювання, що пошкоджує головний мозок це призводить до підвищеного м'язового тонусу і певних фіксованих положень у верхній та нижній кінцівках. Назару.

Про це у коментарі Суспільному розповіла дружина Назара Вікторія Кайгородова.

"Але гарантій ніхто не дає тут. І нам сказали: які ми молодці, що Назар, маючи таку травму, має такі досягнення. Тому розуміємо, що рухаємося у правильному напрямку, але з помпою вирішили не поспішати й поки відкласти цей варіант. Та й обслуговування в Україні можливе не у всіх містах, а ми не хочемо покидати Чернігів. Назар вже має кращий вигляд. Стійкіший та має більшу рухливість".

Зі слів Вікторії, встановлення й обслуговування помпи є безкоштовним, але вона, зазвичай, встановлюється на все життя.

"Її потрібно заправляти декілька разів на рік. Це залежить від травми, а також змінювати через 5-7 років і дотримуватися усіх порад. Особливо важливим є знаходження біля лікарні, де зможуть обслуговувати цю помпу. Але в Україні це буде коштувати чималих коштів. І речовина, яку заправляють у помпу, на даний час, у нас не ліцензована".

Назар Кайгородов на реабілітації у Німеччині. Вікторія Кайгородова

Скільки часу будуть у Німеччині на реабілітації, Кайгородови поки не знають.

"Дуже багато йде часу на оформлення всіх паперів. Але реабілітологи, які побачили відео з реабілітацією Назара в Україні — приємно вражені. Вони сказали, що у них у країні реабілітація гірша, і для Назара буде краще проходити реабілітацію вдома".

Також, додала Вікторія, історією реабілітації військового з України зацікавилася німецька газета.

"Можливо, це допоможе у пошуку клініки для реабілітації. Бо поки не зрозуміло, коли, де це буде і через скільки часу".

Стаття про поранення та реабілітацію бійця ЗСУ Назара Кайгородова у німецькій газеті. Facebook/Назар Кайгородов

Що відомо про поранення та реабілітацію Назара Кайгородова

Коли російські війська обстріляли селище Десна (17 травня 2022 року російські війська ракетами обстріляли селище Десна, тоді загинули 87 людей, – ред.), Назар був там. Проте військовий вцілів.

Після Десни його відправили під Бахмут, в Оріхове. Саме там 10 липня 2022 року Вікторія не отримала повідомлення від Назара, а про його поранення дізналася через два дні від побратимів. Назар отримав поранення голови. Був у комі, переніс операції та протезування. Тепер заново вчиться говорити.

Про історію кохання Назара та Вікторії, освідчення в інвалідному візку, про те, як дівчина допомагала відновитися після поранення, — ми розповідали у репортажі:

Пізніше Назар почав проходити реабілітацію у Чернігівській міській лікарні №4. Частина занять відбувалася з фізичним терапевтом у вертикалізаторі. За допомогою вправ на ньому Назар вчився тримати спину та шию. Також лікар додавав вправи з м'ячем, вони тренують рухи руками. Такі вправи необхідні для того, щоб знизити м'язовий тонус, який зараз заважає Назару самостійно сидіти на ліжку, пересідати у візок та їсти без допомоги дружини.

Історію реабілітацію можна переглянути за посиланням:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.