У Киїнці, що на Чернігівщині, затопило двори та городи: що розповідають люди

У Киїнці під час нічного дощу залило господарства у центрі села, що розташовані біля каналу. Знищений урожай, підтоплені двори та забруднені колодязі. Киїнський сільський голова Андрій Головач каже, що вода проходила селом повільно через маленьку пропускну спроможність тимчасового моста, який відновили після бойових дій.

"Під час військових дій у нас був розбитий міст. Дорожники поклали просто трубу і засипали щебенем і піском. Ми тоді спілкувалися, листи писали, щоб відремонтували і нормально зробили".
Андрій Головач.

17 червня під час нічної зливи город та двір Оксани Янченко затопило втретє за останніх два тижні. За словами жінки, вона тут живе 15 років і це вперше на її пам'яті вода піднялася так високо.

Затопило двір Оксани Янченко.

"Нам вранці подзвонив сусід, це була шоста година ранку. Він подзвонив і сказав: вставайте, потоп! Ми з сином побігли визволять гусей. Гуси, наче, водоплавні, але коли сильно намокнуть — тонуть", — каже Оксана Янченко.

Оксана Янченко.

Оксана каже, птицю врятували, а от городина повністю знищена. У теплиці тепер шар мулу.

Обійстя Оксани Янченко не єдине, яке постраждало від води. Будинки та городи, які розташовані біля водного каналу підтоплювало і раніше. Та цього разу вода затрималась у дворах селян на декілька годин. На подвір'ї родини Зубрицьких вона забруднила колодязь та підійшла до порога будинку.

"Повністю оце було затоплено, де я стою було. У погребі вистачило два, три сантиметри, а то б хлинуло туди", — каже Надія Зубрицька.
Надія Зубрицька.

За словами Андрія Головача, інформації про підтоплення будинків до нього не надходило, постраждали прибудинкові території та городи. Чи отримають компенсацію жителі — вирішать депутати. А от будівництво моста, який полегшить проходження води селом, поки відклали. Фахівчиня зі зв'язків з громадськістю служби відновлення в області Аліна Коломієць повідомила, що фінансування на цей об'єкт поки що відсутнє.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.