У фермера з Чернігівщини заморозки знищили 90% врожаю яблук, зливи затопили полуниці

Заморозки в травні знищили 90% урожаю яблук у фермера з Виблів, що на Чернігівщини. А сильні зливи у червні не дали зібрати другий врожай суниці, її залило водою.

Про це Суспільному розповів директор агрофірми “Надія” Володимир Попруга.

Фермер 20 років займається садівництвом. У власності має 5 гектарів саду з яблунями та грушами, по чотири сотки слив та аличі. Також вирощує ягоди та овочі.

Яблуневий сад у селі Виблі.

Володимир в основному працює разом з дружиною, має помічника. Люди, каже, зараз не дуже хочуть працювати на землі. Збирати врожай наймає спеціальні бригади. Чоловік має 100 сортів яблук, до 10 сортів груш, але врожай цього року не радує. На яблуках збитки 90%.

Володимир Попруга, директор агрофірми.
"Тон 10 максимум буде. В тому році було 100 тон, може і більше. І в позатому так було. І в цьому році було б ще більше, якби не заморозки. Продали б яблука і якісь кошти отримали".

З однієї груші, розповідає Володимир Попруга, минулого року збирали врожай 5-6 ящиків до 30 кілограмів кожен. Цьогоріч, через морози, буде половина.

Груші на дереві.

Зливи у червні, розповів фермер, дали запас вологи деревам на ввесь сезон. Щодо ягід, то минулого року малини та суниці не було через засуху. Цьогоріч полуницю вдалось зібрати лише раз, другий урожай залило водою.

"Після цих дощів вже все. Вона у воді полежала, вже нічого не буде".
Затоплені водою полуниці.

Агрофірма “Надія” розташована біля села Виблі та орієнтована на ринок збуту в межах Чернігівщини. Володимир Попруга каже, його яблука їдять і діти у школах й садочках області.

"Було два оптовика. Один тендер виграв, брав на садочки й школи, возив по області. Вивіз він чимало яблук".

Фермер розповідає, яблука та груші дають стабільний прибуток. Перші фрукти, вирощені цьогоріч на Чернігівщині, на ринках з’являться у липні. Ціна на них може вирости, якщо заморозки торкнулися й інших фермерів в Україні.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.