"Хвилин 20 падало «каміння» з неба, шиферні дахи — як решето": у Мені на Чернігівщині фіксують збитки, завдані градом

Град на Менщині 2 червня 2024 року. Фейсбук Юрій Стальніченко

Понад 300 заяв від жителів громади про пошкодження майна градом прийняли станом на ранок 4 червня у Менській міській раді на Чернігівщині. Зазнали пошкоджень і комунальні заклади та школи. Серед наслідків негоди, яка зачепила місто та навколишні села 2 червня, — побиті дахи, вікна, фронтони, автівки. Також понівечена городина.

Про це у коментарі Суспільному розповів секретар Менської міської ради Юрій Стальніченко.

За його словами, найбільший буревій з градом пройшовся більшою частиною Мени та селом Феськівка.

"Це було після 19 години 2 червня. Град — розміром з куряче яйце. І так хвилин 20 падало таке "каміння" з неба. Західну частину міста зечепило трохи менше, а так — центральна, східна, південно-східна — вся. І Феськівка. В навколишніх селах град був трохи менший — десь сантиметрів 2-3 у діаметрі", — згадує Стальніченко.
Фейсбук Юрій Стальніченко

Фейсбук Юрій Стальніченко

Фейсбук Юрій Стальніченко

Фейсбук Юрій Стальніченко

Як він пояснює, 3 червня, у міськраді створили робочу групу, яка фіксує наслідки негоди. Згодом її розділили за трьома напрямками: тобто окремо люди займаються комунальним майном, окремо — закладами освіти й окремо приймають заяви від жителів громади.

"Лише від жителів громади сьогодні зранку (4 червня, — ред.) було понад 300 заяв. Можливо, їх вже набагато більше, бо люди звертаються. За усіма цими заявами робоча група зранку, як виїхала, так і займається: фіксують наслідки. В основному — це побиті дахи, фронтони, вікна. Наприклад, двоповерхові будинки, там шиферні дахи — увесь дах, як решето".
Фейсбук Юрій Стальніченко

За словами Юрія Стальніченка, також побиті дахи на двох найбільших у громаді школах, пошкоджений дах лікарні. Потрапив під град і комунальний "Ланос". На автівках, які стояли на вулицях міста, град позалишав вм'ятини, у деяких — побив скло. Люди, чиє майно було застраховане, приходять за довідками із міськради, бо страхові компанії вимагають такі довідки.

"Зараз підраховуємо збитки. Треба звести це все. Будем звертатись до партнерів, до донорів, хто зможе нам допомогти. Бо у бюджеті у нас резерву як такого немає — були кошти, які ми спрямували на підтримку ЗСУ, підтримку сімей загиблих. Матеріальний резерв у нас є (по шиферу), але його вистачить на 1-2 заклади. Можливо, на позачерговій сесії будемо пробувати збільшити резерв із залишків", — пояснює секретар міськради.
Фейсбук Юрій Стальніченко

Щодо городини, у Мені її повибивало градом майже всю, — каже Юрій Стальніченко.

"Можливо, картопля і підніметься. А капуста, огірки — все поприбивало. Помідори взагалі поперебивало на декілька частин. У багатьох населених пунктах так само — притрамбувало на городах усе. Але, оскільки там розмір граду був трохи менший, може, ще відійде".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.