"Тепер я можу її обійняти": мама 6-річної Софійки зробила тату з фото доньки, яка загинула під час ракетного удару

Щосуботи Ольга Голинська приїжджає з Києва до Чернігова. Йде до Зеленої сцени, де загинула її 6-річна донька Софія. Бере каву для себе і збите молоко для неї.

До Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, ми розкажемо історію Ольги Голинської та її доньки Софійки. 19 серпня 2023 року, коли росіяни завдали ракетного удару по Чернігівському драматичному театру, Ольга та Софія опинилися за 100 метрів від нього. Дівчинка загинула від уламка ракети.

Як Ольга проживає втрату та що надає їй сили жити — розповідаємо далі.

Свіжі квіти та збите молоко

Щосуботи на Зеленій сцені у Чернігові з’являються свіжі квіти та стаканчик зі збитим молоком.

"Саме в той день, коли все трапилося, ми не встигли з нею випити каву, і вона не встигла випити молоко. Я приїжджаю сюди, бо хочу, щоб Софійка пам'ятала, що її мама дуже сильно любить. Зараз я роблю все для неї. Вона живе завжди в моїй пам’яті, в моєму серці, в моїй душі", — каже Ольга Голинська.
Ольга Голинська на місці, де уламок ракети поранив її доньку Софійку.

З кавою та молоком для доньки Ольга сідає поруч з квітами та дитячими іграшками та звертається до неї:

"Я щодня про тебе думаю. Жодного дня не було, щоб я про тебе не думала. Я прокидаюся і думаю про тебе. Лягаю спати — думаю про тебе, моя Софійка. Ти моє життя, і моя душа. Ти мій сенс. В мене враження, що я живу один великий день. Минуло дев'ять місяців, але біль не стихає. Це такий страшенний біль, який пече в душі, в серці".
Збите молоко щосуботи від мами для загиблої 6-річної Софійки.

Ракетний удар по драмтеатру

19 серпня 2023 року Ольга Голинська з 6-річною донькою Софією приїхала до Чернігова в гості до рідного брата. Потяг прибув об 11:00. Маму з донькою зустріли на вокзалі. Біля площі, у центрі припаркували авто і рушили гуляти центром міста.

Під час ракетного удару Росії по центру Чернігова її донька, 6-річна Софійка, отримала поранення, коли вона гралася на сцені. Софія впала, а ногу її мами привалило плитою, вона кликала на допомогу. Дитину госпіталізували до обласної дитячої лікарні, там вона і померла.

Татуювання на руці з портретом Софійки

Ольга Голинська згадує: саме сцена того дня за хвилини до ракетного удару привернула увагу Софійки. Дівчинка була артистична і любила виступати.

"Я пам’ятаю коли ми були у Львові — вона вийшла на площу і співала гімн. Можливо і зараз я відчуваю цей зв’язок. Вона хотіла, щоб сцена була її, щоб її побачили на сцені, але, звичайно, не таким чином".

Тату з портретом єдиної доньки Софійки на лівій руці Ольги Голинської.

"Те, що тут граються дітки, ходять, бавляться, граються, може ми й не бачимо Софійку, а вона грається з дітками. Тому мені хочеться, щоб цей куточок був саме Софійки. Я, Софієчка, дуже вдячна, що ти даєш мені сили жити далі".

За кілька місяців після загибелі єдиної доньки Ольга Голинська зробила татуювання на руці з її портретом.

"Вона була лівша, і я теж лівша. Саме цією рукою ближче до серця я можу її обійняти, я можу її поцілувати, і сказати своїй Софійці — на добраніч. Коли я зробила це татуювання, я відчула легкість. Бо я назавжди поєднала Софієчку з собою".

Що відомо про ракетний удар по драмтеатру

Нагадаємо, що близько 11:30 19 серпня росіяни запустили крилату ракету з наземного ракетного комплексу "Іскандер", яка розірвалась в повітрі над драмтеатром у Чернігові. В той час у будівлі проходила зустріч виробників дронів. Внаслідок цього загинули семеро людей, серед них і шестирічна дівчинка. Понад двісті отримали поранення.

Слідчий відділ УСБУ в Чернігівській області розслідує три кримінальні справи, що стосуються російського ракетного удару по облмуздрамтеатру. Одне з проваджень кваліфіковане за статтею "порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством". Воно стосується саме нанесення удару по будівлі обласного драмтеатру, руйнування будівель, смерті та травмування людей. Друге провадження порушили за статтею "Несанкціоноване поширення інформації про розташування та переміщення Збройних сил України". Третє стосується службової недбалості.

У розслідуванні Truth Hounds, правозахисної організації, яка документує воєнні злочини, ракетний удар по драмтеатру у Чернігові могла здійснити 26-та ракетна бригада у складі 6-ї загальновійськової армії РФ.

Найімовірніше, ракету "Іскандер-К" запускали з Брянської чи Курської областей РФ.

Документальний фільм "Трагедія в драмі" можна переглянути за посиланням:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.