Кулінарний та будівельний хаби за 3,6 млн грн кожний планують створити для профорієнтаційної роботи у Чернігові

Будівельники і кухарі. Getty images/Чернігівський центр професійно-технічної освіти

Кулінарний та будівельний хаби планують створити для профорієнтаційної роботи у Чернігові за грантові кошти від швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Це стане можливим завдяки тому, що два чернігівські заклади профтехосвіти стали переможцями конкурсного добору до напряму "Підтримка реформи професійної освіти в Україні".

Про це Суспільному розповів директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко.

"Ми подавали більше заявок від Чернігівської області, але потрапили лише два заклади, які увійшли до десятки переможців загалом по Україні. Кожному із цих десяти профтехів (два з них наші) проєкт DECIDE допоможе розробити стратегії розвитку (як їм краще розвиватися у перспективі) і надасть гранти у розмірі 3,6 мільйона гривень на створення профорієнтаційної майстерні (хабу)", — говорить Віктор Гриненко.

У Чернігові заклади-переможці — це:

  • Чернігівський центр професійно-технічної освіти (колишнє училище №16) — там планують створити кулінарний хаб;
  • Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту — хаб за будівельними напрямками.

Як пояснює Віктор Гріненко, у хабах мають організувати співпрацю між підприємцями, громадою і школами.

"Для кожного закладу будуть відібрані школи, з якими будуть співпрацювати. У цих школах будуть кар'єрні радники — вони за рахунок проєкту мають пройти навчання і потім вестимуть профорієнтаційну роботу. Це будуть і екскурсії на підприємства, і майстеркласи безпосередньо у самому хабі, і зустрічі із людьми різних професій", — каже Гріненко.

За його словами, у червні до Чернігова приїдуть експерти й почнеться організаційна робота. Сам проєкт має бути реалізований до кінця 2024 року.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.