В рамках мобілізації до ТЦК та СП викликали 34 працівники драмтеатру в Чернігові, деякі з них вже поїхали на навчання

Військовий квиток на фоні драмтеатру в Чернігові. Суспільне Чернігів

До Чернігівського драмтеатру надійшов лист з Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) про виклик туди 34 військовозобов'язаних працівників театру, зокрема акторів та технічного персоналу. Після відвідин ТЦК та СП деякі з працівників вже відправились на військові навчання.

Про це у коментарі Суспільному розповів художній керівник театру та Заслужений артист України Андрій Бакіров.

Андрій Бакіров. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Я зараз не готовий сказати точно, скільки це чоловік. Сім акторів, два звукооператори, один монтувальник, один музикант-скрипаль. Я не хочу когось там забути. Список у нас великий. Лист прийшов на 34 людини, саме розпорядження виклику до військкомату. Там були навіть ті, хто вже служить у Збройних силах України".

За його словами, орієнтовно сім-вісім людей в ТЦК та СП відправили на дообстеження, а решту відправили на навчання.

"В нас Заслуженому артисту України Кукавєрову вже 56 років. І там є в цих списках водій наш, якому 59, мабуть, буде. Його відпустили поки на дообстеження".

Бакіров каже, що драмтеатр не отримав статусу критично важливого підприємства для регіону, хоча запит на це з відповідними документами робили. Через це в театрі не мали можливості бронювати своїх співробітників.

"Наш театр, не зрозуміло на який час, але буде закритим. Ми практично нічого не можемо робити. Тільки працювати над чимось новим. Зараз всі в такому шоковому стані. Забрали практично всіх чоловіків. Залишилися ті, які мають з певних причин бронь, також молодий актор, якому 24 роки, хтось навчається, і пенсіонери".

Нагадаємо, що у Чернігівському молодіжному театрі 17-18 травня скасували дві вистави — "Зачарована Десна" та "Бравий вояка Швейк". Це пов'язано з мобілізацією трьох акторів. Загалом до кінця травня обіцяли скасовувати ще декілька вистав.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.