Протягом I кварталу 2024 року до міського бюджету Чернігова зібрали понад 866 млн грн, що на 6 млн більше від плану

Чернігівська міська рада, гроші та статистика. Суспільне Чернігів

Протягом I кварталу 2024 року до міського бюджету Чернігова зібрали понад 866 мільйонів гривень доходів у загальний та спеціальний фонд, що на шість мільйонів більше від плану для цього періоду. Водночас на видатки у I кварталі з міського бюджету витратили майже 657 мільйонів гривень, а це 47,8% від плану для цього періоду.

Про це йдеться у проєкті рішення Чернігівської міської ради щодо затвердження звіту про виконання міського бюджету Чернігова за I квартал цього року.

Також у цьому проєкті зазначається, що рівень доходів у I кварталі минулого року був на 16,5% більше у спеціальному фонді та на 2,3% більше у загальному фонді, ніж за відповідний період цього року.

Фінансова забезпеченість на одного жителя Чернігова за власними доходами загального фонду на рівні 2 393,53 гривні. Це 11-й показник серед обласних центрів України. Найбільша фінансова забезпеченість у Полтаві — 3 264,64 гривні.

Щодо видатків у I кварталі цього року на рівні 657 мільйонів гривень, то ця сума на 18,7 мільйона менше, ніж за відповідний період 2023 року.

Понад 313 мільйонів у I кварталі цього року витратили на оплату праці, майже 108 мільйонів на комунальні послуги та енергоносії, майже 100 мільйонів на інші поточні видатки, 57,5 мільйона на капітальні видатки, майже 39 мільйонів на соціальне забезпечення, 23 мільйони на медикаменти та харчування, а також 16,7 мільйона на поточні видатки одержувачів бюджетних коштів.

Водночас начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму Telegram-каналі повідомив, що в рамках підтримки ЗСУ, фінансування заходів з територіальної оборони, реабілітації та соціального захисту військових і членів їх сімей, у міському бюджеті виконали видатків на 22 мільйони гривень з передбачених 564 мільйонів на 2024 рік. Це, за його словами, 4% виконання плану:

  • підтримка ЗСУ та заходи з територіальної оборони — 17 мільйонів з планових 373 мільйонів (5%);
  • заходи з реабілітації військових — два мільйони з планових 135 мільйонів (1%);
  • фінансова підтримка мобілізованих та членів сімей загиблих воїнів — три мільйони з планових 35 мільйонів (9%);
  • вшанування пам`яті загиблих (померлих) захисників і захисниць України — 0 мільйонів з планових 18 мільйонів;
  • окремі соціальні виплати дітям, членам сімей загиблих та вшанування військових – 200 тисяч гривень з планових двох мільйонів (10%).
"Враховуючи нинішню ситуацію в державі, що пов’язана з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, подальша діяльність органів управління на місцевому рівні має бути спрямована на максимальне наповнення джерел формування фінансових ресурсів місцевих бюджетів та ефективне їх використання, фінансовий ресурс бюджету має використовуватися раціонально та ефективно для забезпечення життєдіяльності громади, з врахуванням цілей та пріоритетів викликаних воєнним станом", — йдеться у повідомленні Брижинського.

Затверджувати відповідний звіт про виконання міського бюджету в Чернігові у I кварталі 2024 року будуть депутати на 40-й сесії міськради. Детальніше з ним можна ознайомитись за посиланням: https://chernigiv-rada.gov.ua/poekty-rishen-sesiy/sid-58/scid-40/id-161453/

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.