Жителя Чернігівщини, який втік до Білорусі та підтримував вторгнення Росії в Україну, заочно засудили на 10 років

Житель Чернігівщини, який втік до Білорусі. Скрін з відео сюжету телеканалу "Гомель"

Деснянський районний суд Чернігова заочно засудив на 10 років позбавлення волі жителя села Добрянка за умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору. Про це йдеться у вироку суду за 8 травня. Чоловік незаконно покинув територію України та потрапив у Білорусь, там він підтримував вторгнення Росії в Україну. Його судили за частиною 1 статті 111-2 КК України (Пособництво державі-агресору).

В чому суть справи

Як йдеться у вироку суду, житель Добрянки у жовтні 2023 року незаконно перетнув кордон України, після чого добровільно здався прикордонникам Збройних сил Республіки Білорусь. У Гомелі, у слідчому ізоляторі №3, чоловік перебував три місяці, до 1 січня 2024 року. Де він зараз — невідомо.

В Білорусі чоловік дав інтерв`ю журналістам, а саме телеканалу "Гомель", в якому розповідав, далі цитуємо:

"Моя думка, щоб скоро Росія посунула повністю всю Україну, щоб Київ забрали. Ну можна Львів їм залишити та й все".

Також чоловік висловлював негативне ставлення до влади України, каже, що в українських засобах масової інформації публікується неправдива інформація, яка є пропагандою, та що він не хоче воювати проти Росії. За дзвінок в Росію СБУ допитує людей в підвалі. Президента України називає наркоманом та вважає, що його потрібно розстріляти.

Сюжет за участю підозрюваного опублікували на YouTube-каналі сім місяців тому. Станом на 22 травня 2024 року його подивилися 4 100 людей.

Гомельські журналісти представили засудженого як Миколу, але білоруське опозиційне видання "Гомельскі Флагшток" завдяки соцмережам встановило, що справжнє ім'я чоловіка Сергій Маслюков.

У судовому засіданні захисник стверджував, що відповідний відеозапис міг піддаватися монтажу, однак з цього приводу не провели експертизу.

Що відомо про засудженого

У суді колишня дружина засудженого розповіла, що у шлюбі вони перебували 12 років, до 2017-го. У них двоє спільних дітей. Засуджений має рідного брата, який живе в Російській Федерації, та двоюрідну сестру, яка живе в Республіці Білорусь.

Його мати за національністю була росіянкою, батько — українець.

Колишня дружина також повідомила, що під час спільного проживання чоловік казав, що незадоволений владою України, говорив, що немає роботи.

Яке покарання присудили чоловіку

Окрім того, що чоловіку присудили заочно — 10 років позбавлення волі, його також позбавили права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, строком на 15 років, без конфіскації майна.

Також на користь держави присудили стягнути 13 631 гривню процесуальних витрат на залучення експерта.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Чоловіка оголосили в міжнародний розшук, у зв`язку з переховуванням від досудового розслідування за межами України, ймовірно, на території Республіки Білорусь.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.