Розчісують гриви коням та вчаться відчувати їх настрій: у Чернігові допомагають жінкам після травматичного досвіду

Розчісують гриви, чистять копита та вчаться відчувати настрій. Робота з кіньми – це один з елементів спеціальної програми для жінок і дівчат, які пережили травматичний досвід. Її реалізовують у Чернігові в кінному клубі "Казка". За словами інструкторки проєкту Марії Кулікової, така програма – перша в Україні, її заснували Американські представники Bridle Up Hope, що в перекладі українською "Верхи надії".

Програма відновлення з елементами іпотерапії Метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.у Чернігові вперше запрацювала у 2023 році. За два сезони проєкту вже долучилося 160 жінок та 80 підлітків, каже Марія. На її думку, завдяки цій програмі в місті з’явиться нове ком’юніті.

"Місія проєкту полягає в тому, щоб вселити надію, стійкість, впевненість дівчатам та жінкам за допомогою програми "Сім звичок надзвичайно ефективних людей" та спілкування з кіньми.
Представниця команди та інструктор Bridle Up Hope в Чернігові Марія Кулікова.

Ірина Бендик – одна з учасниць програми. Вона разом з чоловіком та двома дітьми виїхала з міста під час повномасштабного вторгнення та пережила окупацію в селі Дніпровське, що на кордоні з Білоруссю.

"Перебували там близько трьох тижнів у нашому селі у хаті. Зі всіма нашими родичами. А зрештою вже десь після окупації, через три чи чотири тижні після окупації нашого села, ми через Гончарівське виїжджали, через ліси на захід України і там деякий час знаходилися, поки не повернулися через кілька місяців в місто".

Учасниця проєкту Bridle Up Hope Ірина Бендик.

Жінка каже, постійне хвилювання за дітей її знесилило.

"Я дуже вигоріла за цей час. Материнство – це ті проблеми, про які не говорять. Що з дітьми теж дуже важко, тим паче якщо вони не ходили в садок. І це така чудова можливість тут побути з самим собою, без дітей, без інших членів родини і ближче до природи, до тварин".
Заняття на проєкті.

Завдяки проєкту, каже Ірина, у неї стали з’являтися нові звички.

"Дуже класно до багатьох речей доходити не самому, а отримувати інструкцію. Власне ми отримуємо не тільки інструктора з його порадами зі спілкуванням, а також отримуємо книжки Стівена Кові, де, якщо вдумливо читати і повертатися до розділів постійно, ти можеш багато чого знайти".
Заняття з конями на проєкті.

Інструкторка проєкту Христина Литвиненко каже: перед тим, як почати працювати з конем, треба навчитися його доглядати.

"Все ж починається з основ. Розуміти якусь мову тіла, сигнали коня — як він себе почуває, чи нічого в нього не болить, який у нього настрій, як він налаштований до нас, чи готовий контактувати, встановлюється зв’язок".
Інструктор Bridle Up Hope Христина Литвиненко.

Марія Кулікова розповіла, що курс програми для жінок триває сім тижнів, для дівчат – 14. Також жінка додає, що команда тренерів спостерігає за змінами учасниць. Вони бачать результат та створюють зустрічі для взаємного зв’язку з американськими представниками.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.