"Ситуація погіршується з кожним днем": на Чернігівщину з Харківщини евакуювали 15 коней

П’ятнадцять академічних коней з міста Дергачі, що на Харківщині, евакуювали 17 травня до села Дідівці, що на Прилуччині. Тварини подолали п’ять годин дороги у спеціальних причепах для транспортування. Так вирішили зробити через погіршення безпекової ситуації.

"Там ситуація погіршується з кожним днем, прилітає все ближче і ближче, все частіше і частіше. Коні на стресі, їх не можна ні пасти, ні випускати. Люди виїжджають і стало питання щось робити, рятувати. Шкода коней", — каже ветеренарна лікарка Олена Чуприна.
Олена Чуприна.

Кожна тварина має свій характер та здобутки

Директорка Дергачівської дитячо-юнацької кінно-спортивної школи Оксана Сайнієва перевірила стан кожної тварини. Пояснює: це академічні та спортивні коні Харківського державного біотехнологічного університету.

"Це останній син Бахуса (один із коней, — ред.), на якому виступав Пагановський. А Бахус це той кінь, який досить успішно приймав участь в Олімпіаді у 1980-х роках. Торійська порода, масть Ізабела (ще одна із тварин, — ред.). Кобилу звати Аіша. Це просто фотомодель. Більшість коней цієї породи з блакитними очима. Вони всі дуже контактні".
Оксана Сайнієва.

Кобила Анархія допомогла під час евакуації коней з Авдіївки – нею заманювали інших. Тварин евакуювали на Прилуччину, бо Олена Чуприна має місцеве коріння.

Кінь, якого евакуювали з Харківщини.

Підготували стайні, знайшли їжу та все необхідне для тварин

На місці допомогла зооволонтерка Олександра Левченко – домовилася про конюшню з народним депутатом Валерієм Дубілем, разом з командою однодумців навела лад у стайнях, облаштувала левади для випасу, знайшла фермерів, які забезпечили коней їжею, сіном, тирсою, а також обладнала автоматичну систему підводу води.

"Зробила допис у Facebook, люди зголосилися допомогти і так воно, як мурашник, один за одним почали дзвонити, приїжджати, допомагати. Фермери наші це найкращі люди. Всі відгукнулися і практично все ми привезли. Це все безкоштовно нам віддали, єдине, що за деякий транспорт ми платили. Все вдалося, мене не розчарували люди, люблю людей, які до нас долучаються. Люди працюють на голому ентузіазмі, дуже крута команда".
Олександра Левченко.

Разом з кіньми приїхала команда з п’яти людей. Завідувач кінно-спортивного комплексу Харківського державного біотехнологічного університету Микола Петрушко каже: це перша партія тварин, загалом вони мають 35 голів.

"Ми зараз п’ять голів тимчасово розмістили в Люботинці, це десь 50 кілометрів від Харкова. Цінних, спортивних, більш видатних. Думаю, будемо сьогодні (17 травня, — ред.) їх забирати або завтра. Надіємося, що сюди привеземо разом. Тут база у вас дуже і дуже. Умови гарні, навіть добрі".

Микола Петрушко.

"Я рада, що мої хлопці тепер у безпеці"

Анастасії 18 років. Останніх шість — дівчина займається конкуром, проте пів року через загострення безпекової ситуації навіть не тренується. Ділиться: приїхала разом з конями, бо без них не уявляє свого життя.

"Я рада, що мої хлопці тепер у безпеці. Найкращий вибір був вивезти і ми дуже раді, що люди відгукнулися, допомогти. Це дуже приємно, тому що мені здавалося, що у 2024-му, на третьому році війни, люди не відгукнуться".
Анастасія.

Наразі, зі слів Олександри Левченко, люди, які приїхали з конями, мають потребу в оренді житла, а тварини – у постійному поповненні харчів. Самі ж спортсмени та тренери не виключають, що коли коні адаптуються до нових умов, їх зможуть долучити до спілкування з усіма бажаючими.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.