Реакція на попередження Брижинського: чому в Чернігові закрили Центральний ринок й просять не ігнорувати тривогу

Доповнено
Начальник Чернігівської МВА Брижинський на фоні Центрального ринку у Чернігові. Суспільне Чернігів

У Чернігові з ранку 9 травня не працює Центральний ринок, на дистанційне навчання пішла школа №1, у середмісті патрулі просять підприємців не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного. Що стало причиною цього, ми з'ясовували у представників міської влади.

9 травня о 8:00 начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму Telegram-каналі попередив, щоб чернігівці не ігнорували сигнали повітряної тривоги, спускалися в укриття, уникали місць скупчення людей та не перебували поруч з обʼєктами критичної інфраструктури.

"Росіяни планують завдати ударів по критичній інфраструктурі. До неї належать: телерадіовежі, теплоелектростанції, газорозподільчі станції, адміністративні будівлі органів влади та інші", — написав Брижинський.

О 8:30 відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її голова Віктор Геращенко розповів у коментарі Суспільному, що на ньому ухвалили рішення про оповіщення підприємців, які працюють у центральній частині міста, аби ті не ігнорували сигнали повітряної тривоги. Це робили патрулі, до яких зокрема увійшли працівники Муніципальної варти.

За словами Геращенка, комісія зібралася через ранкове повідомлення Дмитра Брижинського. Жодних розпоряджень від МВА вони не отримували.

"Щоб люди не ігнорували сигнал повітряної тривоги, особливо це стосується району ринка. Є попередження, просто не треба ігнорувати. Йде війна наразі і люди повинні чітко реагувати на такі повідомлення", — сказав Геращенко.

Неподалік Центрального ринку розташована і школа №1. Зранку 9 травня всіх її учнів відправили на дистанційне навчання. Директорка закладу Ольга Шелест у коментарі Суспільному повідомила, що таке рішення ухвалили на педраді також через повідомлення начальника Чернігівської МВА.

Сам Дмитро Брижинський на дзвінки журналістів не відповідає, а в його пресслужбі Суспільному повідомили, що жодних розпоряджень щодо закриття Центрального ринку, магазинів та шкіл МВА не давала.

Начальник департаменту цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Сергій Болдирєв у коментарі Суспільному зазначив, що зранку 9 травня надійшла інформація про можливий удар по телевежі в Чернігові.

"Враховуючи, що останнім часом росіяни завдали ударів по телевежах в Сумах та Харкові, проігнорувати таку інформацію влада не могла", — каже Болдирєв.

Саме тому, організували кампанію з оповіщення населення, яке перебуває в районі телевежі, з проханням не ігнорувати тривогу та одразу переходити в укриття. Також звернулися до власників приватного автотранспорту, аби вони за можливості прибрали автівки з дворів навколо телевежі.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.