Охороняють кордон та проводять аеророзвідку: як несуть службу бійці Чернігівського прикордонного загону

Охороняють кордон та проводять аеророзвідку. Так несуть службу бійці Чернігівського прикордонного загону. 24 лютого 2022 року вони одні з перших зустрічали росіян. До Дня прикордонника розповідаємо їх історію.

Прикордонник Дмитро розповів, що за допомогою дрона вони моніторять пересування ворожої техніки та особового складу противника.

"Виїжджаємо на кордон, щоб зробити аеророзвідку за допомогою БпЛА. Обираємо заздалегідь участок, куди ми їдемо. Потрібно маскуватися, бо в них (росіян, — ред.) є різні системи, які нас знаходять. Тобто, байдуже, що вони нас не бачать візуально, але електроніка все палить".
Прикордонник Дмитро.

Окрім цього, їхні загони постійно перебувають на позиціях безпосередньо на кордоні. Так вони несуть службу сьогодні, каже Дмитро, а в лютому 2022 року він перебував на пункті пропуску "Сеньківка". Тоді він був на посаді снайпера. Пригадує: як 24 лютого почалося вторгення.

"Коли все почалося, треба було відійти трохи в тил, щоб не було знищення особового складу та техніки. Ми від'їхали на бронетранспортері на пів кілометра – кілометр вглиб від кордону. Думали, щодо побратимів, щоб зайняти лінію оборони, але надійшла інформація, що потрібно розвідати обстановку, яка наразі в пункті пропуску".

Пункт пропуску "Сеньківка". Суспільне Чернігів/архів

Зі слів Дмитра, вони одразу розвернули БТР в бік кордону та поїхали назад до пункту пропуску. Проте, не доїжджаючи до нього, вони заховали техніку, щоб підійти непоміченими.

"В один момент ми почули великий гул техніки. Коли ми вже візуально побачили велику колону російської техніки, ми розуміємо, що сили противника переважають. У нас БТР, який оснащений одним кулеметом, а заходять танки й «Гради». То було прийнято рішення залишити бронетранспортер на дорозі, щоб заблокувати рух техніки та виграти якийсь час".

Розповідає: коли всі підрозділи прикордонників зібралися разом, вирішили колоною їхати в бік Чернігова, але ворог вже відрізав їм дорогу. Вони опинилися в тилу росіян.

"Було прийнято рішення, розгрупуватися по маленьких групах, приблизно 10-20 чоловік, щоб робити більш деталізований збір інформації: що на даний час робить ворог і куди він переїжджає".

Разом з Дмитром 24 лютого був і Ростислав — водій бронетранспортера, яким вони перекрили дорогу.

"Я насправді не розумів, що відбувається. Страху ніякого не було зовсім", — розповів чоловік.
Прикордонник Ростислав.

За це Ростислав отримав Орден "За мужність" третього ступеня.

Ростислав отримує нагороду "За мужність" третього ступеня від президента Зеленського. https://www.president.gov.ua/

Дмитро та Ростислав й далі несуть службу в Чернігівському прикордонному загоні. Говорять: якщо росіяни знову наважаться піти в наступ на Чернігівщину, вони їх не пустять.

"Прикордонники завжди готові, вони перші зустрічають ворога".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.