"Позабивали вікна і вже працюємо": як після ракетного удару по Чернігову відновлюється районна лікарня

Позабивали вікна плівкою, фанерою, OSB-плитамиОSB-плита — матеріал з деревної стружки, яка піддається пресуванню під тиском і температурою. та вже працюють. Так генеральна директорка центральної районної лікарні Інна Фесенко розповідає про наслідки ракетного удару по Чернігову 17 квітня. Цей медзаклад розташований за 150 метрів від місця влучання. У лютому та березні 2022 року його також неодноразово обстрілювали росіяни.

За словами Інни Фесенко, 17 квітня вибуховою хвилею пошкодило практично всі відділення:

"На сьогодні ми нарахували 120 вікон, які треба замінювати повністю, десь 60-70 дверей (ми зараз на стадії рахування) — це все підлягає заміні. Стелі, техніка, обладнання, меблі і таке інше. Практично все, що відновилось після 22-го року, було розбито вчора (17 квітня, — ред.). Всі вікна. Знаєте, як наші завідуючі кажуть: «Ми це вже проходили». Не відновлена у нас залишається будівля поліклініки. Ми чекаємо гроші, вже виділені, ми в процесі отримання. Тому, думаю, будемо все таки відновлювати заново"

Акушерсько-гінекологічне відділення також постраждало не вперше, говорить його завідувачка Лідія Лаврик:

"У 22-му році ми були на третьому поверсі. Точно так же, ще може й гірше, постраждали. Всі зреагували дуже швидко, пацієнтів скоренько відправили в укриття"

Інна Фесенко говорить: попри все — лікарня вже приймає пацієнтів.

"Позабивали вікна плівкою, фанерою OSB-плитами і вже працюємо. Поприбирали скло, дуже багато було скла. Думаю, ще довго будемо його вимітати. Вже всі на місцях: реанімація, хірургія — вже працюють в звичайному режимі. Терапія, гінекологія, всі відділення у нас загружені і на сьогодні це 276 пацієнтів. Єдине, дитяче відділення в режимі денного стаціонару працюємо, не будемо залишати на ніч дітей, поки не відновимо там всі вікна", — каже Інна Фесенко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.