"Треба ремонтувати вже вдруге": як у "Чернігівській політехніці" ліквідовують наслідки ракетного удару по місту

Демонтують скло, закривають вікна та прибирають в аудиторіях. Національний університет “Чернігівська політехніка” ліквідовує наслідки ракетного удару по Чернігову, який стався 17 квітня. Навчальний заклад розташований за 150 метрів від місця влучання. За словами помічника ректора з економічних питань Леоніда Ірхи, у двох корпусах вже нарахували 270 розбитих вікон. Також пошкоджені деякі меблі, двері, техніка та приміщення спортзалу. Коли планують завершити обстеження приміщень та оцінити всі збитки — далі у матеріалі.

Частину вікон вже встигли закрити

Ранок 18 квітня — у Чернігівській політехніці викладачі, студенти та волонтери завершують прибирання розбитого скла. Частину вікон вже встигли закрити вчора ввечері.

"Зараз все це ми замінюємо на ОSB-плитиОSB-плита — матеріал з деревної стружки, яка піддається пресуванню під тиском і температурою., тобто вирізаємо в розмір і встановлюємо замість скла. А потім вже будемо замінювати їх на склопакети", — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Андрій Єрошенко.

Леонід Ірха каже:

"Це приблизно 1,5 тисячі квадратних метрів склопакетів. А крім того ж, пошкоджені аудиторні меблі, лабораторне обладнання, двері в аудиторіях, приміщеннях та лабораторіях".

Вдруге пошкоджені аудиторії й спортзал

Начальник відділу кадрів Владислав Музика зазначає: найбільших пошкоджень та руйнувань зазнали приміщення, які розташовані навпроти місця влучання. Це аудиторія на другому поверсі.

"В цій аудиторії нещодавно було завершено ремонтні роботи після 2022 року. І знову аудиторія непридатна для проведення навчальних занять. Абсолютно не має жодного вікна цілого. Пошкоджена стеля", — говорить Владислав Музика.

Така ж ситуація і на третьому поверсі. Вдруге пошкоджена і спортивна зала.

"Вікна повністю пошкоджені, їх необхідно замінювати в найкоротший термін, щоб зберегти результати попереднього ремонту. Також бачимо пошкодження стелі. І також попередньо є кондиціонери, які, на жаль, пошкоджені", — каже Владислав Музика.

Скільки знадобиться грошей та де їх взяти

За словами Леоніда Ірхи, повністю завершити обстеження приміщень та аудиторій, а також підрахувати збитки, планують за 10 днів.

"Попередньо лише по вікнам можу сказати, що це десь буде в межах 7 мільйонів гривень. На 8 годину вечора (17 квітня, — ред.) нам надали близько 350 листів ОСБ для першочергового налаштування і прикриття вікон. Сьогодні (18 квітня, — ред.) ще благодійні організації з нами зв'язуються, зв'язується ОДА, ми передаємо оперативну інформацію про пошкодження", — розповідає Леонід Ірха.

Залучити кошти на відновлення планують і волонтери, які допомагають з прибирання та відновленням.

"Ми допомогли з прибиранням, наразі ми закінчили у двох корпусах. Зараз ОСБ прикручуємо та закриваємо вікна. І ми ведемо переговори з донорами, щоб вони допомогли з закупівлею вікон і для повного відновлення наших соціальних об'єктів які постраждали", — каже регіональна координаторка волонтерів фонду “Сміливі” Ольга Палькова-Свірчевська.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.