Один з "Іскандерів", якими вдарили по Чернігову, виготовлений не раніше кінця травня 2023 року

Деталь однієї з крилатих ракет "Іскандер", якими росіяни вдарили по Чернігову 17 квітня 2024 року. Суспільне Чернігів

Одна з крилатих ракет "Іскандер", якими російські війська вдарили по Чернігову 17 квітня, виготовлена не раніше кінця травня 2023 року.

Про це свідчить одна з деталей ракети, яку зафіксували журналісти Суспільного на місці події, з датою виробництва — 30.05.2023. Про цю дату вироблення окремих деталей ракет казав і начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

Також там був уламок ракети з маркуванням "9М727", що відповідає типу крилатої ракети класу "поверхня-поверхня" російського оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-К".

Уламок ракети з маркуванням "9М727" російського оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-К" в Чернігові 17 квітня 2024 року.

За інформацією української громадської організації, яка займається документуванням і розслідуванням воєнних злочинів Truth Hounds, ця ракета летить за наперед заданою траєкторією і здатна робити це на наднизьких висотах (мінімальна висота польоту становить шість-сім метрів), використовуючи засоби радіоелектронного захисту. Така ракета летить паралельно поверхні землі та може маневрувати на всій ділянці польоту.

Вони також зазначають, що турбореактивний двигун ракети "Іскандер-К" видає звук, подібний до гулу двигуна реактивного літака. У своїх свідченнях документаторам Truth Hounds свідки найчастіше порівнюють цей звук зі звуком прольоту літака, або описують його як "гул" чи "гул зі свистом".

Загалом 17 квітня росіяни вдарили по Чернігову трьома крилатими ракетами "Іскандер". Про це в коментарі Суспільному розповідав начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

Наразі відомо про 18 загиблих людей, поранених — 78, з них четверо дітей. На стаціонарному лікуванні перебуває 38 людей, 12 — у важкому стані, 10 — середньої тяжкості. Троє дітей вже вдома, сказав начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус в телемарафоні "Єдині новини". Також він додав: постраждали від ракетного удару 28 багатоповерхівок та понад 500 квартир.

Нагадаємо, що крилатою ракетою "Іскандер-К" з маркуванням "9М727" російські війська також вдарили 19 серпня 2023 року близько 11:30 по Чернігівському драмтеатру в центрі Чернігова. Про це повідомляла Служба безпеки України.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.