Вода з-під крана та будівля міської ради у Прилуках. Суспільне Чернігів

У Прилуках вартість послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" зросте на 14 гривень 46 копійок або на 37%. Нові тарифи затвердили 16 квітня на засіданні виконавчого комітету. За це рішення проголосували з другої спроби: на минулому засіданні виконкому, яке відбулося 5 березня, голосів не вистачило

Директор КП "Прилукитепловодопостачання" Андрій Гавриш пояснив: попередній тариф був погоджений 23 червня 2021 року.

"Тарифи для комунальних підприємств встановлюються один раз на рік. У 2022 році ми їх не встановлювали, хоча підприємство по цих двох послугах вийшло на збитки 5 мільйонів 208 тисяч, але коштом іншої діяльності ми його перекрили. У 2023 році, зважаючи, що були рекомендації і НКРЕ, і введення в Україні воєнного стану, то це було не актуально".
Директор КП "Прилукитепловодопостачання" Андрій Гавриш.

У 2024 році, зі слів Андрія Гавриша, ціна електроенергії зросла на 149%, а це 50% від складової тарифу. Податок на спецводокористування підвищився на 46%, а податок на користування надрами – на 34%.

"2023 рік ми закінчуємо по послугах водопостачання і водовідведення збиток склав в межах 9,5 мільйонів. Ми побачили, що не зможемо його перекрити іншою діяльністю тому було прийнято рішення скорегувати тариф на ці дві складові. Так вимагає постанова 869".

Так за результатами коригування тариф на послуги з централізованого водопостачання підвищиться з 13 гривень 55 копійок до 19 гривень 88 копійок або на 46%, водовідведення – з 24 гривні 67 копійок до 32 гривень 80 копійок – 32% та загалом становитиме 52 гривні 68 копійок замість 38 гривень 22 копійок.

Засідання виконкому у Прилуцькій міській раді.

"В цьому коригуванні немає прибутку, немає тут заробітної плати".

Андрій Гавриш додав: у Ніжині діє тариф 63 гривні 84 копійки за 1 метри кубічний водопостачання та водовідведення, у Чернігові – 44 гривні 74 копійки.

На сьогодні заборгованість підприємства складає понад 5 мільйонів гривень через що у березні були відключені від електропостачання три об’єкти: водна свердловина, майстерня та адмінбудівля.

Результати голосування виконкому.

"За" коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення КП "Прилукитепловодопостачання" проголосували 11 членів виконавчого комітету. Рішення набрало чинності від сьогодні.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.