Намагається отримати квартиру, за яку заплатив: у Чернігові переселенець судиться з підприємством "Житлоінвест"

Інвестор Павло Карпенко, який купив квартиру у новобудові на вулиці Волковича у Чернігові, судиться з приватним підприємством "Житлоінвест". Через суд чоловік намагається отримати право власності на квартиру, за яку заплатив гроші. Як розповів чоловік, він повністю сплатив вартість житла і почав там робити ремонт, але компанія відмовилась укладати із ним основний договір купівлі-продажу. Зобов’язати підприємство зробити це чоловік намагається через суд. Що про це каже представник "Житлоінвесту" та яке рішення ухвалив суд — читайте у матеріалі.

У чому суть справи

Павло Карпенко – переселенець з Донбасу. Чоловік у 2021-му придбав житло в новобудові на вулиці Волковича у Чернігові. З приватним підприємством "Житлоінвест" уклав попередній договір купівлі-продажу і сплатив частину вартості квартири. Другу частину він мав внести після здачі будинку в експлуатацію та укласти основний договір.

"Я усе сплатив і купив котел за свої кошти, який входить до вартості квартири. Я оббивав пороги відділу продаж із проханням укласти основний договір. На що отримував відповідь: «Пишіть листи та чекайте. Вам зателефонують»".
Павло Карпенко.

Павло каже: він неодноразово приходив до відділу продажів, а також писав листи на ім’я директора компанії, щоб йому роз’яснили, коли саме і яку суму треба заплатити, бо змінився курс долара. У відповідь отримував, цитуємо: "Чекайте".

Отримав ключі та почав ремонт

Чоловік отримав ключі від свого житла та почав ремонт. Але згодом йому відмовили в укладенні основного договору і запропонували забрати гроші, адже попередній договір уклали без нотаріального посвідчення. Однак завірити той договір під час укладання керівник "Житлоінвесту" йому не пропонував, говорить Павло Карпенко.

"Навпаки, завіряв, що договір є чинним з моменту його підписання. І діє до моменту укладання основного договору. Там прописано і він під цим поставив печатку і підписали", — каже Карпенко.
Новобудова на вулиці Волковича у Чернігові.

За такими ж попередніми договорами, каже чоловік, підприємство успішно укладало основні з іншими інвесторами.

"Згідно з попереднім договором. Більша частина – заключає з ними договори і договори дійсні, чинні, немає ніяких суперечок. З других вимагає додаткових коштів. А з третіх, як у моєму випадку, вимагає відібрати квартиру взагалі і продати її на вторинному ринку, що він успішно і зробив".

Ремонт, який зробив у квартирі Павло.

Аби таки отримати свою квартиру, Павло звернувся до суду і просив зобов’язати компанію "Житлоінвест" укласти основний договір. Але незабаром дізнався, що квартиру вже продали товариству з обмеженою відповідальністю "Банай". Згідно з даними аналітичного порталу YouControl, ця компанія має зв’язки з відповідачем у справі – приватним підприємством "Житлоінвест", а також із компанією-забудовником "Укрсівербуд" та його засновником Віктором Верешею.

Як коментує ситуацію представник "Житлоінвесту"

Керівник "Житлоінвесту" Микола Медвідь сказав, що з Павлом Карпенком не уклали основний договір, бо він не вніс вчасно гроші. Павло Карпенко каже: він не знав, коли саме будинок введуть в експлуатацію, йому про це не повідомляли.

"Покупець дає неправдиві покази щодо того, що не мав інформації. Ця інформація міститься в реєстрі будівельної діяльності і є загальнодоступною для всіх. Ми не повинні його повідомляти. Люди звертаються самі. Це все видно, всі бачать, що будинок введено в експлуатацію", — сказав Микола Медвідь.
Микола Медвідь.

Яке рішення ухвалив суд

Зрештою, 16 квітня суд відмовив Павлу Карпенку у задоволенні позову.

Адвокатка позивача Катерина Кулініч сказала, що вони ознайомляться із повним текстом рішення і тоді обиратимуть шляхи захисту прав Павла Карпенка.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.