Вирощує овочі та допомагає військовим ЗСУ: як жителька з Киїнки відновила господарство після вторгнення росіян

Вирощує городину у трьох теплицях та допомагає військовим. 55-річна Алла Примаченко все життя прожила у Киїнці, що неподалік Чернігова. На початку повномасштабного вторгнення на її подвір'я прилетів касетний снаряд, пошкодило будинок, теплиці та сарай. Про те, як жінці вдалось відновити своє господарство та втілити мрію у життя, читайте далі.

Минулого року Аллі Примаченко одну теплицю надало Товариство Червоного Хреста. Каже, мріяла про таку давно.

"Зателефонували і питають: «А ви не проти, якщо ми вам дамо тепличку?» Ну, як кажуть у народі — здійснилась мрія ідіота. Я кажу: я про неї так мріяла і тут на тобі. Це було для мене так нереально. «Н»
Місцева жителька Алла Примаченко.

Жінка пригадує, як під час повномасштабного вторгнення прилетіло у її двір.

"Посеред двору, перед погребом стоїть касета. Ну і всі 12 снарядів — що на вулиці, що у дворі. Дах в сараї здвинутий. В самій хаті дірка. Потрапило, там де сволок кріпиться, зводиться до купи. Аби трошки лівіше чи правіше, так може і пів хати не було б".

Пошкоджений будинок.

Жінка досі продовжує відновлювати свій будинок та дві теплиці, які вона мала до початку повномасштабної війни. З цим їй допоміг мікрогрант на розвиток домогосподарства.

"Завдяки цьому гранту я одну відремонтувала, а другу, можна так сказати, поставила з нуля. І тепер дві теплиці теж нові, теж під полікарбонат".
Теплиці Алли Примаченко з Киїнки.

Все своє життя, починаючи з дитинства, Алла працює з рослинами. Цим же займалися її мати та дідусь із бабусею. За освітою жінка — агроном. Каже, це її покликання. В одній теплиці вирощує огірки, в інших двох — різні овочі й зелень. Каже, постійно експериментує з сортами та пробує щось нове.

"Сорти вибирала нові. Грант допоміг із насінням. Раніше я вирощувала Кураж. Хоч це і російська селекція, ну, як кажуть, рослини не винуваті, що в них господарі дурнуваті. А рослина дуже потужна та огірок бомба".
Рослини, що ростуть в теплиці Алли Примаченко.

Овочі та зелень жінка виставляє на продаж, а також частину відправляє своїм односельчанам на фронт.

"Ми займаємося з перших днів, як тільки все почалось. І продуктами, і одежею, і носочки, рукавички, і для пальців, щоб стріляти можна було. Організовуємо збір на плащі невидимки".

Жінка також займається птахівництвом. Розводить різні породи курей та качок у пошкодженому обстрілом сараї. Мріє згодом відремонтувати і його.

Курчата Алли Примаченко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.