Майже 700 тисяч гривень планують виділити у Чернігові на екологічний напрямок

Сміття на березі Стрижня (архів). Суспільне Чернігів

Майже 700 тисяч гривень у Чернігові планують виділити у 2024 році на природоохоронні заходи. Зокрема, йдеться про прибирання річки Стрижень, моніторинг забруднення вод ставків-накопичувачів в районі сміттєзвалища та твердих відходів на самому сміттєзвалищі в мікрорайоні Масани, а також на утилізацію відходів.

Відповідний проєкт рішення внесений на розгляд сесії Чернігівської міської ради.

Згідно з пояснювальною запискою, на підтримання санітарного стану річки Стрижень передбачено 93 870 гривень. На моніторинг забруднення підземних та поверхневих вод ставків-накопичувачів рідких відходів та твердих відходів на сміттєзвалищі в мікрорайоні Масани — 502 060 гривень. Крім того, ще 89 970 гривень спрямують на утилізацію відходів.

Як повідомили Суспільному в пресслужбі КП "АТП - 2528" (підприємство, яке безпосередньо займається очищенням річки Стрижень), грошей, що планують виділити на підтримання санітарного стану річки у 2024 році, вистачить буквально "на три дні робіт". Зазвичай, кошти витрачають на очищення трьох дамб та берегів Стрижня, аби сміття не потрапляло в річку.

"Минулого року на подібні роботи було виділено 173 тисячі. Тоді річку чистили кілька разів за сезон", — розповів речник КП Владислав Савенок.

Щодо моніторингу забруднення рідких та твердих відходів на полігоні в мікрорайоні Масани, то за словами в.о. начальника управління ЖКГ Андрія Черненка, та сума, яку виділили, йде на аналіз. Дослідження робить одна лабораторія в місті, яка щороку бере участь у тендері. Адже саме тільки після тендерної процедури можна проводити такі роботи. Моніторинг робиться один раз на рік.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.