Відходи війни на Чернігівщині. Getty Images

У Чернігові для тимчасового зберігання відходів від руйнувань внаслідок активних бойових дій планують виділити земельну ділянку загальною площею понад чотири гектари.

Про це на погоджувальній раді повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"Важливе питання виділення земельної ділянки для спільної реалізації проєкту з ПРОООН для демонтажу зруйнованих шкіл на Подусівці та будинків багатоквартирних і приватних у місті Чернігові. Нам потрібно виділити цю земельну ділянку для того, щоб почати роботу", — сказав Ломако.
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

У проєкті рішення йдеться, що таку земельну ділянку площею 4,5600 га планують виділити на вулиці Інструментальній. Затвердити це рішення мають на сесії міської ради 19 квітня.

Нагадаємо, 27 вересня 2022 року Кабмін затвердив постанову, яка визначає порядок поводження з відходами, які утворилися внаслідок пошкодження будівель і споруд під час воєнних дій.

Місця для збереження відходів визначають громади, але кінцеве рішення про їх утворення узгоджує ОВА. На Чернігівщині наразі три місця, куди вивозять відходи війни.

Зокрема, на території чотирьох громад, а саме: Киїнської, Киселівської, Новобілоуської та Іванівської. Там вже проводять роботи зі зберігання відходів, які утворилися внаслідок пошкодження будівель і споруд.

За офіційними даними Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, збитки для екології внаслідок повномасштабного вторгнення вже складають понад 23 мільярди гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.