М'ясні штурми, мінне поле, мрія про Крим: історія колишнього охоронця АТБ в Чернігові, який став бойовим прикордонником

Прикордонник з Чернігова із позивним "Платон". ДПСУ

21-річний Антон з Чернігова наразі є бійцем Державної прикордонної служби України з позивним "Платон", але на початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України він не був військовим, а працював охоронцем в супермаркеті "АТБ".

Його історію розповіло ДПСУ на своєму офіційному сайті.

Антон під час роботи в супермаркеті. ДПСУ
"Зустрів я повномасштабне вторгнення на роботі о сьомій ранку. У магазині "АТБ" працював охоронцем. Чому о сьомій ранку? Викликали раніше, бо був такий шквал людей, що один охоронець не справлявся. Працював ще до березня, допоки не зникло світло та вода. Тоді вже не було чого робити, магазин не працював, потрібно було щось робити. Намагався не сидіти вдома, якось приносити користь своїй державі", — каже "Платон".

Він розповідає, що на сайті ДПСУ, побачив номери відеоконтактування, зателефонував, проконсультувався та пройшов співбесіду. Перший свій бій Антон прийняв у Донецькій області.

"6:30 ранку, все було добре. Звичайно, прилітало, ми не звертали увагу. Коли прилетіли по сусіднім позиціям три ракети, ми зрозуміли, що щось не те. Потім по раціях нам кричать: "ЗСУ готовність №1". Беру кулемет, виходжу на ліву частину окопа, чую гілки хрустять, і вони (росіяни, — ред.) розмовляють. Без ніяких роздумів зняв зброю із запобіжника і пішов бій".
Антон під час відбиття російського штурму на Донеччині. ДПСУ

За його словами, це були "м'ясні штурми" російських військ.

"Першу групу ми не пустили. Щоб побачити вогневі точки, ми їх поклали, потім поїхала техніка. Два броньовики й танк. Два броньовики з підтримкою 79-ї бригади знищили, а потім вже танк зайшов на позицію. У цей час, поки відстрілювалася, один автомат заклинив, закипів, другий, третій, а потім почав закінчуватись боєкомплект, а вони лізуть, і лізуть, і лізуть".

Поранення "Платон" отримав, коли стріляв з кулемета. Каже, що не зрозумів, що саме по ним прилетіло, можливо касетний боєприпас або ВОГ.

"Мій побратим, теж з Державної прикордонної служби, казав, що треба відкатитись, бо буде нам тут. Уже позаду сидять і спереду ще підпирають. Вилізли через поле вдень проповзли, десь кілометр два-три. Вдогонку летіло все. Також такий звук в голові був, що начебто наздоганяють з автоматами. Дійшли до підрозділу ЗСУ, вони кажуть: "Як ви вийшли?" Тобто вони бачили з дрона та здивувались як ми мінне поле пройшли. Вони кажуть, там все заміновано, як ви проповзли. У мене такий же шок був, як і у нього".
Прикордонник Антон із позивним "Платон". ДПСУ

Антону було 12 років, як Російська Федерація окупувала Крим у 2014 році.

"Одразу після перемоги хочу їхати на Чорне море, у наш рідний Крим, сісти з друзями у машини та їхати відпочивати".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.