Чим раніше посадиш, тим кращий врожай: фермер розповів про особливості посадки картоплі на Чернігівщині

Кожна четверта тонна картоплі в Україні — з Чернігівщини. Більшість фермерів області наразі готується до посадки картоплі, але є й ті, хто вже стартував. Першим в області цей сезон розпочало товариство "Десна" із села Боромики.

Про це Суспільному розповів директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний.

Олег Крапивний.
"Орієнтовно, в кінці квітня на початку травня йде масова посадка картоплі. 91% відбувається виробництво картоплі в господарствах населення. Тільки 9% садять юридичні особи".

Товариство "Десна" розпочало сезон посадки картоплі 31 березня. На сьогодні, підприємство засадило перших 26 гектарів. У планах до 160, розповів директор підприємства Микола Пономаренко.

Микола Пономаренко.
"Найраніше за цей період ми садили 27 березня. Але після того, як ми посадили 8 гектарів, випав сніг сантиметрів 10 і мороз був. Але, на диво, коли почали збирати картоплю, коли її доростили – вона була найкраща".

На думку Миколи Пономаренка, чим раніше посадиш картоплю, тим кращий врожай.

Загалом на Чернігівщині займаються вирощуванням картоплі понад 80 фермерів, розповів Олег Крапивний. За його словами, після початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині площа під картоплю скоротилася приблизно на вісім тисяч гектар.

Насіннєва картопля.

Микола Пономаренко каже, що їхнє підприємство на результати довоєнного періоду – 450 гектарів картоплі, ще не вийшло. Також є проблеми з імпортом насіння.

"В цьому році заявили на 280 тонн насіння завезти. Але, на жаль, в європейців не все відбулося із виробництвом насіннєвого матеріалу і нам дали 80 тонн".
Сховище, де зберігають насіннєву картоплю.

Насіннєву картоплю підприємство зберігає у спеціальних сховищах. П'ять років тому під них переробили закинуті приміщення колишніх колгоспів. Сховища обладнані сучасною системою вентиляції та терморегуляції. Температура тут чотири-шість градусів тепла. Її контролюють прилади у дерев'яних ящиках, де зберігається картопля.

Обладнання, яке фіксує температурні показники у картоплесховищах.
"Це кімната, де знаходиться комп’ютерне обладнання двох камер. Показують температуру, яка знаходиться в картоплі, яка знаходиться в приміщенні. В режимі онлайн передає все", — розповів Пономаренко.

На сьогодні, за словами Пономаренка, на Чернігівщині відчувається дефіцит на картоплю. Її ціна — 18-25 гривень за кілограм. За словами головного агронома Романа Лютого, ґрунти на Чернігівщині добре підходять для картоплі.

Головний агроном СТОВ "Десна" Роман Лютий.
"Весною, вони швидше прогріваються, що дає змогу раніше зайти в поле. Почати посадку, поки є запаси вологи і картопля завжди чиста, не така як в чорноземах".

Близько 10 сортів картоплі вирощує товариство "Десна". Микола Пономаренко каже, цього року українці будуть з картоплею, а ціна становитиме 10-12 гривень за кілограм.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.