Пішов добровольцем захищати Чернігів та загинув на Донеччині: в останню путь провели снайпера Юрія Калмикова

У Чернігові 8 квітня прощалися зі снайпером Юрієм Калмиковим. Провести в останню путь військового прийшли кілька сотень містян. Від відспівування у церкві довелось відмовитись через загрозу ракетного удару, розповів Суспільному син загиблого Олександр Калмиков.

Юрію Калмикову було 57 років, він займався підприємництвом. В перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну чоловік пішов добровольцем захищати Чернігів.

"Взяв своє знаряддя, тому що він в нас снайпер, спортсмен. Він пішов захищати перш за все нас, сім’ю. Коли він йшов, він сказав: «Я йду, а ти залишаєшся за старшого, і будеш захищати сім’ю тут, оберігай їх». Він пішов захищати нас, а потім країну", — розповів син загиблого Олександр Калмиков.
Син загиблого Олександр Калмиков.

1 квітня прийшла звістка, що Юрій Калмиков загинув, виконуючи завдання на Донеччині, розповів його син.

"Коли вони їхали на завдання, їх як очікували, тому що, вони їхали ще у більш-менш безпечній зоні, їх артилерією підірвали просто. Водій вижив, але мій батько загинув на місці".
Прощання з військовим Юрієм Калмиковим.

Олександр розповів, востаннє бачився з батьком за тиждень до його смерті, коли той привіз авто на ремонт.

"Я постійно ремонтував їх всі автівки. Вони привезли, залишили і поїхали. 29 (березня, — ред.) ми останній раз з ним спілкувалися по зв’язку. Дуже був втомлений, він до останнього не хотів відступати, кожен день він навчав своїх побратимів, він був, як батько для них. Вчив їх своєму ремеслу".

Прощання з військовим Юрієм Калмиковим.

У Юрія залишилась дружина та двоє синів.

"Він був найсвітлішою людиною. Всі в місті, хто його знає, жодна людина не скаже про нього поганого слова. Він жив по канонах того, щоб бути порядною людиною. Краще собі в мінус, ніж комусь щось погане", — каже син.
Прощання з військовим Юрієм Калмиковим.

Юрія Калмикова провели в останню путь живим коридором та навколішки кілька сотень містян. Поховали військового на кладовищі у Ялівщині.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.