У Чернігові волонтери передали військовим 30 FPV-дронів

У Чернігові 27 лютого волонтери фонду "Волонтери північ" передали 30 FPV-дронів військовим. Зі слів учасника фонду Юрія Рудича, купівлею дронів вони займаються з грудня 2023 року і це друга партія із 30 дронів, яку передали військовим.

"Ще 30 замовлених, маємо надію отримати їх десь за два тижні", — каже Юрій Рудич.
Юрій Рудич. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ці дрони підуть на донецький напрямок, каже військовослужбовець Максим. Підрозділ, в який відправлять дрони, не розголошують. Своє обличчя військовий теж просить не показувати.

"Дуже велика потреба, тому що вони розходяться дуже швидко. Ми кожен день вражаємо багато, і розхід їх іде неймовірний. І так як це засіб відносно дешевший, чим снаряд артилерійський чи ракети, то FPV-дрон ефективно використовується. Ціна-якість, дуже ефективна зброя", — каже військовий Максим.

Дрони, які передали військовим. ФОТО: Суспільне Чернігів
"У дроні вісім дюймів рама, дальність польоту в нього 12-15 кілометрів і несе навантаження 1,5 кілограми бойової частини. Вартість дрона — 16 тисяч гривень і поки що ціна зафіксована. Маємо надію, що будемо надалі купувати по такій ціні", — каже Юрій Рудич.

Він каже, загальну суму збору розділили між 20 волонтерами. Вони викладали інформацію про збір у себе в соцмережах і долучали до розповсюдження своїх знайомих та підписників.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.